Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek dohodl dodávku speciálních roušek, v první řadě zásobí zdravotníky

Frýdek-Místek čeká na dodávku nových roušek. Vedení města se podařilo dohodnout s místní firmou, která se kvůli současné situaci zaměřila na jejich výrobu. A nevyrábí jen tak ledajaké roušky.

Dodávku speciálních roušek z nanotextilie, která má 99% účinnost záchytu virů, se podařilo dojednat vedení Frýdku-Místku. Na několik tisícovek dodá městu místní firma, která patří k největším textilním výrobcům v republice.

“V první fázi se podařilo alespoň dohodnout okolo 14 tisíc roušek do konce příštího týdne, příští středu bychom měli mít první čtyři tisíce. Roušky budeme cíleně směřovat podle potřeby do nemocnice, našim zaměstnancům v sociálních službách a tak dále, se zaměřením na nejohroženější věkovou kategorii a zajištění strategických služeb města. Primárně je budeme distribuovat doktorům, sestrám, sociálním pracovníkům, kteří se starají o seniory, složkám IZS – policistům, hasičům, záchranářům, armádě a podobně,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Podle kapacitních možností společnosti je město připraveno nakoupit další roušky a ty pak rozdávat i ostatním občanům. Většina lidí ale na nic nečeká a roušky šije sama, jak pro svou rodinu a známé, tak i pro ostatní. Distribuovat je mohou i prostřednictvím magistrátu.

“Krizový štáb města zřídil už v pondělí sběrné místo pro ušité roušky, a to na magistrátu. Zájemci mohou kontaktovat odbor bezpečnostních rizik na čísle 773 788 654,” uvedl Pobucký.

I v tomto případě platí, že roušky půjdou v první řadě ke zdravotníkům, strážníkům, pečovatelkám v zařízeních pro seniory a dalším pracovníkům v sociálních službách.
Gulliverovy cesty / představení absolventů divadelní školy

04.04. 17:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Statutární město Třinec
Třinec
od 21 260 do 31 240 Kč/měsíc

Detail

GreMi KLIMA CZ s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Lucie Latochová - pracoviště
Mosty u Jablunkova
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků