Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek nakoupí seniorům nad 70 let, nákup dostanou až do domu

Ve Frýdku-Místku zavedli službu rozvozu nákupu potřebným. Seniorům a osamělým lidem, kteří se sami nedostanou do obchodu, zajistí to nejnutnější pracovníci ADRY a Českého červeného kříže.

Potraviny, drogistické zboží nebo léky si teď mohou senioři i osamělí lidé takříkajíc objednat až do domu. Frýdek-Místek totiž v současné tíživé situaci zřídil službu, která potřebným lidem tyto nezbytnosti zajistí.

“Sociální odbor magistrátu ve spolupráci s Adrou a Českým červeným křížem reagují na doporučení vlády, aby senioři starší 70 let v souvislosti s prevencí před koronavirem nevycházeli z domu. Nabízí jim nákup potravin, hygienických potřeb a léků. Služba se vztahuje také na osamělé občany, kteří nemají ve svém okolí rodinu či přátele, kteří by jim nákup zajistili,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Dobrovolníci, kteří nákup zajistí a následně dopraví k potřebnému člověku, dodržují přísná bezpečnostní opatření. Roušky a rukavice jsou samozřejmostí, stejně jako omezený kontakt.

 “Je to bezkontaktní nákup, takže dobrovolník se seniorem nepřijde vůbec do styku. Předává se jen nákupní taška s informacemi o zboží, které se má nakoupit, a s přidaným obnosem. Dobrovolník zazvoní, senior tašku pověsí na kliku dveří, dobrovolník si ji vyzvedne a jde nakoupit,” popsal vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Stanislav Staněk.

Hodnota nákupu nesmí přesáhnout 500 korun. Služba je k dispozici od pondělí do pátku. Lidé mohou volat na kontaktní linky 558 609 314 a 771 135 422.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

INVESTMENT AGENCY s.r.o. - pracoviště Místek, kontaktní osoba Dagmar Dvořáková
Frýdek-Místek
od 168 000 Kč/měsíc

Detail