Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli koronaviru ve F-M odsunuli i jarní úklid, týká se to i blokových čištění

Pandemie koronaviru už si vyžádala řadu zákazů a omezení. Ve Frýdku-Místku musel být kvůli nemoci zrušen i jarní úklid.

Nejen rušení kulturních, sportovních a jiných zábavních aktivit si vyžádala nenadálá pandemie nemoci Covid 19. Zrušeny musely být na určitou dobu i běžné práce v terénu, které o tomto čase vykonávají technické služby, patří k nim také úklid města.

“Vzhledem k současné situaci technické služby omezují některé činnosti. Z toho důvodu je jarní úklid města Frýdku-Místku pozastaven,” reaguje primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Technické služby se na jarní úklid připravovaly už od ledna. Nasmlouvané měly i externí pracovníky. To všechno ale zvalo za své s příchodem koronaviru a opatřeních, která s ním souvisí.

“Provádíme jarní úklid provozem komunikace, všechno si děláme vlastními silami. Beze změn provádíme strojní čištění, ruční, rajonové úklidy na území celého města. Bohužel jsme nakonec vyhodnotili, že odložíme i zahájení blokových čištění, protože by to bylo asi kontraproduktivní. uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál,” sděluje předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Vlastními silami teď technické služby provádí jarní vyhrabání. Také mění písek v dětských pískovištích a v poslední dekádě dubna plánují zahájit kosení trávy. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků