Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Girové zemřel pětašedesátiletý turista

Letečtí záchranáři spolu s horskou službou zasahovali ve čtvrtek ráno u seniora v bezvědomí u vrcholu Girová na Jablunkovsku. Staršího a podchlazeného muže našel mladý běžec. I přes maximální snahu záchranářů musel bohužel lékař později konstatovat turistovu smrt.

Seniora našel zhruba ve čtvrt na sedm ráno při kondičním běhu mladý muž. Díky aplikaci Záchranka, kterou měl v telefonu, zalarmoval záchranáře, ti tak získali přesné údaje o jeho poloze, které okamžitě předali horské službě. Ta dorazila na místo jako první. "Zjistili jsme, že muž ročníku 1955 je v bezvědomí. Ihned jsme proto zahájili resuscitaci s pomocí automatizovaného externího defibrilátoru. Poté k nám dorazil s potížemi kvůli terénu i sanitní vůz,“ popsal výjezd Libor Kluz, zasahující člen Horské služby Beskydy.

Vzápětí se na místo dostal i záchranářský vrtulník. "Zatímco posádka sanitky pokračovala v resuscitaci, my jsme navedli vrtulník na místo, kde mohl bezpečně přistát. Lékař s dalším zdravotníkem ale i tak museli asi půl kilometru horským terénem na místo zásahu,“ uvedl Libor Kluz.

Všichni poté společnými silami dál pokračovali v oživování. "Po nějaké době ale lékař LZS byl nucen konstatovat smrt. Její příčiny a fakt, že muž, který byl místní, se nacházel cca 10 kilometrů od domova, nyní šetří Policie ČR." doplnil Radan Jaškovský, náčelník Horské služby Beskydy, a poděkoval všem záchranářům za skvělou koordinaci během zásahu.

Nahlásit chybu


K tématu
Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail