Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Brutální napadení v práci! 62letý muž chytil nůž za čepel, to mu zřejmě zachránilo život! Útočil teprve 26letý kolega

Dramatický útok, který naštěstí neskončil tragédií se odehrál 23. dubna na noční směně v jedné z firem na Frýdeckomístecku. 62letého pracovníka, tam poměrně brutálním způsobem napadl jeho terpve 26letý kolega. Ten si zřejmě přišel do práce vyřizovat účty za údajnou ukrádež prodlužky.

Mladý útočník byl velice zákeřný a na svého více než dvakrát staršího kolegu zaútočil z ničeho nic zezadu. "Měl jej praštit dřevěným hranolem. Když měl poškozený v důsledku rány upadnout na zem, ihned poté měl jeho 26letý kolega na něj vytáhnout nůž," řekla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Napadený naštěstí neztratil vědomí a jeho pohotová reakce mu zřejmě zachránila život. Bleskurychle chytil nůž za čepel a díky silným pracovním rukavicím se nepořezal. S útočníkem se chvíli přetahoval a více než 20cm čepel zlomil. "Poté se napadenému muži podařilo vstát, útočníka odhodit a utéct ven z areálu firmy, kde měl následně přivolat na pomoc svého kolegu," pokračuje policejní mluvčí. Mladý muž za ním vyběhl a evidentně chtěl v útoku poračovat, zřejmě když ale viděl, že napadený už není sám, vzápětí utekl.

Přivolaní policisté ho nakonec zadrželi a nestačili se divit, co mohlo být podle výpovědí důvodem k útoku. "Poškozený uvedl, že jej měl jeho kolega osočit z krádeže prodlužovacího kabelu, což s ním také krátce před incidentem měl telefonicky řešit. Uvedl také, že mu jeho kolega ihned po incidentu s nožem řekl, že šlo jen o legraci," dodala Bělunková.

Přesto způsobil napadenému 62letému muži zranění se zatím přesně neurčenou dobou léčení. "26letému muži, který se částečně k činu doznal, bylo již sděleno obvinění z trestného činu těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, za což mu může být uložen trest odnětí svobody až do výše na 10 let," uzavřela policejní mluvčí.

Soud ho vzal do vazby a policisté si vyžádali znalecké posudky, na základě kterých by mohl být případ překvalifikován i na pokus o vraždu.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail