Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Spolu to zvládneme: klientům Domova pro seniory ve Frýdku-Místku zazpívali Mirai, Stypka a další

Uživatelé Domova pro seniory zažili nevšední odpoledne. Přímo pod jejich okny jim zahráli a zazpívali známí umělci, jako David Stypka nebo Mirai. Akce se konala v rámci projektu Spolu to zvládneme.

Uživatelé frýdeckomísteckého Domova pro seniory zažili v době koronavirové krize a odloučení od rodiny také pěkné chvíle a možná i pár nezapomenutelných zážitků. O jeden z nich se určitě postaralo koncertní miniturné známých hvězd pod balkony, které proběhlo v rámci projektu Spolu to zvládneme. Před seniory vystoupili umělci jako David Stypka nebo Mirai.

“Tohle je akce Spolu to zvládneme. Vymyslela jsem ji, protože pracuji na záchrance a bylo mi líto, že ty domovy jsou neohodnocené a že se o nich moc nemluví. Bylo mi těch lidí líto a na základě toho jsem vymyslela tuhle akci. Oslovila jsem Davida Stypku, který okamžitě souhlasil, pak Mirae, který se k nám přidal a laskavě s námi jel, ” uvedla organizátorka akce Spolu to zvládneme Betty Hrabovská.

Nejen senioři byli z akce nadšení. Velmi ji uvítalo i vedení domova.

“Když jsme seniorům řekli, že se něco takového chystá, byli ohromně nadšení. Připravili si bannery jako poděkování, takže určitě budou v balkonech vidět. Je to dlouho, co platí zákaz návštěv, takže jakákoliv interakce s okolím se jim velmi líbí. Jsem nesmírně vděčný, že se něco takového podařilo uspořádat,” řekl ředitel Domova pro seniory ve Frýdku-Místku Petr Kuchta.

“Je to taková pěkná iniciativa a já jsem rád, že jsme se stali součástí. Doufám, že tady zpetřujeme starším lidem den a celé tady to podivné období. Mám pocit, jako bychom jeli normální turné, protože včera jsme jezdili kolem Olomoucka, předtím jsme jezdili týden kolem Ostravy, teď jsme ve Frýdku, zítra pojedeme Opavu, tak se aspoň nenudíme, protože i pro nás je to v tomhle náročnější, že ty fesťáky prostě letos nebudou no...” posteskl si frontman kapely Mirai Mirai Navrátil.

“Chtěl byl velice poděkovat kapele Mirai, Davidu Stypkovi a folklornímu souboru Grunik z Ostravice za to, že tady dnes zpříjemňují odpoledne jak uživatelům Domova pro seniory, tak také zaměstnancům. Zejména pro seniory z tohoto zařízení je tato doba velmi namáhavá, zejména na psychiku, protože už několik měsíců jsou bez návštěv svých příbuzných, proto věřím, že tady tento nevšední zážitek jim zpříjemní tyto těžké chvíle,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Koncertů v rámci akce proběhlo hned jedenáct, a to napříč městy Moravskoslezského kraje.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy