Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Sadech Svobody vzniká Fit park pro seniory, fungovat bude od června

Město dělá pro své seniory opravdu hodně. Nyní začalo realizovat nový projekt, který je opět určený starší populaci. Jde o Fit park, tedy místo, kde si budou moci senioři zacvičit a zarelaxovat.

Ve Frýdku-Místku vznikne zcela nový prvek pro seniory. Bude v Sadech Svobody a půjde o speciální fitness park.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: “Město dlouhodobě podporuje zdravé stárnutí seniorů, a proto se připojilo do projektu MS kraje a požádalo o dotaci z projektu Zdravé stárnutí na vybudování Fit parku pro seniory. V budoucnu zde budou tři prvky, na kterých budou moci senioři sportovat. Sady Svobody jsme vybrali záměrně proto, že nedaleko odtud je na ulici Sadové dům zvláštního určení, kde žije spousta seniorů.”

Práce začaly zhruba v polovině května. Realizátorem stavby jsou Technické služby.

Jaromír Kohut, předseda představenstva TS F-M: “Práce spočívaly v odtěžení nezbytně nutné zeminy do hloubky 30 cm, následovala betonáž celé té plochy, který by měla ohraničovat místo, kde budou instalovány tři fitness prvky, což bude nějaké elipsovité zařízení, dvojité šlapadlo s lavičkou a protahovací zařízení. My chceme v posledním květnovém týdnu tyto prvky instalovat, aby mohla proběhnout pokládka pryžové dlažby. Bude tam informační cedule s provozním řádem. V neposlední fázi proběhnou nezbytné terénní úpravy.”

Fit park by měl naplno začít sloužit seniorům počátkem června.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy