Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oprava části T. G. Masaryka ve Frýdku-Místku má být hotová do neděle

Frýdek-Místek už zahájil opravu třídy T.G. Masaryka pod Rubikovou křižovatkou. Frézování starého asfaltu a následná pokládka nového by měla být hotová do konce týdne. Rekonstrukce vyjde na zhruba 2 miliony korun a dělá se kvůli budoucí uzavírce estakády, přes TGM totiž povede objízdná trasa.

Pořádně rušno je od pondělního rána ve střední části třídy T.G. Masaryka. Pracovníci technických služeb se naplno pustili do oprav části od Rubikovy křižovatky po kruhový objezd u Kostikova náměstí.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "V současné době vyvážíme vyfrézovaný materiál pěti vozidly na Frýdeckou skládku a budou následovat další práce. Budeme opravovat kanalizační vpusti, osazovat nové šachtice do výšek, které budou pak korespondovat s tím novým povrchem, budou probíhat opravy žulových žlábků a obrubníků tak, abychom ty práce připravili pro pokládku nového asfaltového povrchu."
anketa: "Já jsem ani nevěděl, co se tady děje, ale jak jsem tady najížděl, tak to bylo hrozné, abych tu mohl zaparkovat."
"Nebylo to nejhorší, že se to musí dělat, to nechápu." "Neměla potřebu ještě renovovat podle mě."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Je to oprava, kterou ta ulice už potřebovala. Hlavně je vidět, že v okolí kanálových vpustí a inženýrských sítí docházelo k propadům, takže spodní část T.G.M. je hodně rozpraskaná."

Další důvod souvisí s plánovanou uzavírkou a následnou opravou estakády, která se přehoupne až do poloviny příštího roku a zajišťovat ji bude Ředitelství silnic a dálnic.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tady po této ulici bude objízdná trasa, to znamená, že tady bude jezdit převážná část vozidel, která se bude vyhýbat právě nájezdu a sjezdu z estakády a ta ulice by to určitě nevydržela. Takže je to taková preventivní oprava, kterou se snažíme udělat, než ta oprava ŘSD začne. Věříme, že to poté ulehčí motoristům tu situaci tady."

Během současných oprav budou v obou směrech bez náhrady zrušeny autobusové zastávky Frýdek a T.G. Masaryka. Autobusy pojedou po objízdných trasách, což bude mít za následek několikaminutové zpoždění dotčených spojů. Dočasně je zrušena také jednosměrka v boční ulici Sadová a v ní i parkovací místa před poštou.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Chceme v neděli ve 3 hodiny odpoledne otevřít. Budeme se snažit, aby ty práce byly co nejrychleji, protože počasí je vrtkavé a neradi bychom byli zaskočeni, protože ta samotná pokládka už potom musí probíhat za ideálních podmínek.

Oprava T.G. Masaryka vyjde magistrát na zhruba 2 miliony korun. Ve Frýdku-Místku to ale není jediné nové dopravní omezení, současně začala i oprava Lískovecké ulice od Kauflandu až do Vratimova, tu ale naplánoval Moravskoslezský kraj.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme na to navázali opravou některých částí chodníků nebo obrub, popřípadě autobusových zastávek, takže na tom spolupracujeme a jinak celá Lískovecká ulice je v gesci kraje.

Brzy budou ve městě dokončeny i nové semafory na přechodu u katastrálního úřadu.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Tam probíhaly nejdřív výkopové práce, pak samotná pokládka té nezbytné kabeláže. V současné době jsme už v takové předfinální fázi, kdy instalujeme tři nové stožáry a bude instalováno 8 návěstidel a 2 videodetektory."

Tady by mělo být hotovo zhruba kolem desátého června.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyMINISTERSTVO VNITRA - Ředitelství služby cizinecké policie
Frýdek-Místek
od 25 720 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 21 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail