Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Plavci se nemohli dočkat otevření Aquaparku Olešná. Zahájil už i letní sezónu

Aquapark Olešná bude mít otevřeno i v září. Nucenou přestávku v době pandemie využil k údržbě, která se dělá pravidelně na podzim a po rozvolnění opatření opět přivítal nadšené návštěvníky, samozřejmě za dodržení všech nařízení. Prvního června navíc oficiálně zahájil sezónu i letní aquapark.

Každý den hned po otevření se už postupně plní Aquapark Olešná. Plavci už se nemohli dočkat rozvolnění opatření, řada z nich sem chodí posilovat fyzickou kondici, relaxovat nebo třeba trávit společný čas s dětmi.

Anketa: "1.) Teď jsme tady čtvrt roku nebyli, takže moc jsme se těšili. 2.) My jsme se hrozně těšili, protože jsme byli zvyklí tady dvakrát týdně chodit, takže je to bezvadné opravdu. To je prostě taková vzpruha a člověk zase se hýbe aspoň trošku. 3.) My jsme tady chodili už dříve, teď jsme tady už asi dva měsíce nebyli, a tak po delší době se jdeme vykoupat."
Jana Adamczyk Vicherová, vedoucí Aquaparku Olešná: "My jsme strašně rádi, že od prvního dne se nám návštěvníci vrátili a od prvního dne ta návštěvnost je velice slušná, respektive koresponduje loňský rok v tomto období."
Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Kapacita je momentálně snížená ani na tři čtvrtiny původní kapacity, takže není důvod, aby sem lidi nechodili. Myslím si, že klienti se k nám vrací a všechno plníme, takže není důvod se bát."

Kvůli pandemii byl aquapark podobně jako další zařízení zavřený. I když to nebylo jednoduché období v areálu toho využili a změnili roční harmonogram. Během dvou měsíců provedli kompletní odstávku, čištění bazénů a potřebné opravy, které se dělají pravidelně v září.

Jana Adamczyk Vicherová, vedoucí Aquaparku Olešná: "Zavření aquaparku bylo velice nepříjemné, dopad na tržby to mělo fatální. Naštěstí se podařilo všechny zaměstnance udržet, měli jsme náhradní práci, respektive jsme podzimní odstávku udělali celou na jaře, tudíž v září již nebude zavřeno."

Jakmile to vláda umožnila, aquapark otevřel, musel ale splnit řadu hygienických nařízení.

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "To znamená dezinfekce, častější mytí prostor, dezinfikování veškerých lehátek. Některé atrakce nejsou spuštěny na 100 procent, ale to se netýká tobogánu, ty jedou normálně. Ať divoká řeka nebo tobogány, to normálně funguje a sauna zatím bohužel funguje jenom finská, protože nemůžeme pustit solnou ani parní saunu."

Pro návštěvníky už je připraven i letní aquapark, všechny bazény jsou napuštěny a čeká se pouze na krásné počasí. Tady navíc aquapark vyjednává s ministerstvem zdravotnictví o výjimce v maximálním počtu osob v areálu. Zatím totiž celoplošně platí počet 300 a od 8.6. dojde k navýšení na 500 osob. Zároveň ale platí nařízení zachovat 10 metrů čtverečních na osobu.

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Náš aquapark má bez vodní plochy 18 500 metrů čtverečních. Když si to přepočítám, abychom splnili podmínku 10 metrů čtverečních na jednu osobu, tak se nacházíme na kapacitě 1850 osob."

Letní aquapark by tak mohl bez problémů zvládnout více než trojnásobek nejvyšší možné povolené kapacity. Oficiální letní sezónu zahájil už prvního června.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy