Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Protahování, posilování a zlepšení motoriky. Nejen senioři z Frýdku-Místku mohou nově chodit cvičit do Sadů Svobody

Senioři ve Frýdku-Místku mohou nově chodit cvičit do Sadů Svobody. Malý Fit park vznikl přímo naproti velkého dětského hřiště a je v něm několik cvičebních strojů, které slouží k posilování vlastní vahou. Město ho vybudovalo díky dotaci 100 tisíc korun z podpory programu Zdravé stárnutí.

Trojice cvičebních prvků určených pro protahování, posilování a zlepšení motoriky už stojí v Sadech Svobody.

Pavel Machala, náměstek primátora F-M: "Jsou to cvičící prvky, kde cvičíte s váhou vlastního těla, jsou jednoduché a jsou bezpečné."

Protahovací zařízení na posilování a rozvoj svalů, elipsovité zařízení pro zvýšení pohyblivosti končetin a zlepšení ohebnosti kloubů a šlapadlo také na posilování svalů a zvyšování pohyblivosti kloubů. Zacvičit si na nich může úplně každý, ale primárně byly určeny pro seniory.

Pavel Machala, náměstek primátora F-M: "Na základě přání našich seniorů jsme v letošním roce vybudovali venkovní cvičící hřiště právě pro ně. Samozřejmě na něm mohou cvičit všichni, kteří si chtějí zacvičit. Výhodou je jeho lokalizace v blízkosti dětského hřiště, takže babičky a dědečkové, kteří jdou s dětmi na hřiště si mohou následně zacvičit takzvaně na tom svém hřišti."
Marcel Sikora, náměstek primátora F-M: "Velmi mě těší, že ode dneška mohou senioři využívat tyto sportovní prvky. Město Frýdek-Místek aktivně podporuje zdravé stárnutí seniorů a toto je jeden z příkladů. V loňském roce jsme požádali o dotaci Moravskoslezský kraj právě z programu Zdravé stárnutí a získali jsme na realizaci částku 100 tisíc korun."

Malý Fit park vyrostl na zhruba čtyřiceti metrech čtverečních a má pomoct zajistit vysokou kvalitu života seniorům i v pozdním věku a především prohloubit mezigenerační solidaritu. Jednotlivé stroje jsou vyrobeny z nerezové oceli s povrchovou úpravou, jsou certifikované a splňují technické normy. Pod nimi je umístěna dopadová pryžová plocha.

Pavel Machala, náměstek primátora F-M: "Jedná se o první hřiště, které jsme vybudovali s těmito seniorskými prvky, do budoucna plánujeme rozšíření těchto hřišť po celém městě."
Marcel Sikora, náměstek primátora F-M: "Vybrali jsme toto místo z důvodů toho, že nedaleko odsud se nachází domy se zvláštním určením na ulici Sadové, kde žije mnoho seniorů. Rozhodně budeme v budování těchto sportovních strojů pokračovat i v dalších lokalitách na území města.

Vstup na cvičební prvky je časově neomezený a zdarma.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyDEFENDIT CORDIS s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek, KONTAKTNÍ OSOBA Ludmila Slavíková, tel. 777 494 277, e-mail ludmila.slavikova@defendit.cz
Frýdek-Místek
od 6 390 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

OFIR Tech s.r.o. - Logistic park Nošovice
Frýdek-Místek
od 24 000 Kč/měsíc

Detail