Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětské letní tábory budou! Ve Frýdku-Místku chystají 7 pobytových a 17 příměstských

Století páry, olympijské hry, ostrov Madagaskar nebo třeba pirátská plavba. To je jen malý výčet ze 7 pobytových a 17 příměstských táborů, které si pro děti na letošní léto připravilo Středisko volného času Klíč. Už teď je definitivně potvrzeno, že všechny tábory pro děti budou, pouze za zvýšených hygienických podmínek.

Ještě několik týdnů zpět byly oblíbené tábory pro děti v ohrožení. S postupným rozvolňováním nouzových opatření kvůli pandemii koronaviru se ale potvrdilo, že o tábory děti nepřijdou.

Radka Kulhánková, pedagog volného času, SVČ Klíč: "Na začátku července budou prozkoumávat období 19. století, což je průmyslová revoluce, mohou se také těšit na nějakou průmyslovou špionáž. Zažijí pořádnou atmosféru olympijských her, kde budou soutěžit, závodit. Zažijí dobrodružství na ostrově pokladů."

Čeká je také noc v muzeu mezi exponáty a různými starověkými bojovníky, ale i pobyt na jedné lodi, kde se ponoří do tajuplných hlubin a oceánu.

Radka Kulhánková, pedagog volného času, SVČ Klíč: "Nezapomněli jsme ani na klasický tábor s letní pohádkovou tematikou a to je pro děti, které na táboře ještě nikdy nebyly.

Organizátoři dostali metodické hygienické pokyny, kterým museli přizpůsobit průběh táborů a rodiče dětem vyplní čestné prohlášení o bezinfekčnosti.

Patrik Siegelstein, ředitel SVČ Klíč FM: "Pro děti se zase tolik úplně nezmění, budou muset pouze strpět větší nároky na hygienu, co se týče hlavně dezinfekce a častější kontroly zdravotního stavu, měření teploty, jestli nejsou nachlazené. Ať je pohlídáme, že se nám tam nějaká virová nákaza, kterou nechceme nešíří."
Radka Kulhánková, pedagog volného času, SVČ Klíč: "Táborové základny se nacházejí v Beskydech, na Bílé a také na jižní Moravě. Tam je stanový tábor a vždycky jsme byli zvyklí jezdit do Jeseníků, ale letošní novinkou je, že se přesouváme do krásné přírody jižních Čech, do Plané nad Lužnicí, která je nedaleko města Tábora."

Tady bude oproti loňskou změna pouze v cestování. Pravidelně si děti užívaly cestu vlakem, středisko ale muselo zvolit variantu jízdy vlastním autobusem.

Patrik Siegelstein, ředitel SVČ Klíč FM: "Jsou tam požadavky, které se sice pořád mění, že by se nemělo cestovat tolik tou hromadnou dopravou, takže jsme si říkali, že přece jenom 4 až 5 hodin ve vlaku. Z těch dalších programových věcí se akorát vyhneme hromadným masovým aktivitám, jako jsou zoologické zahrady, kde se nedá zajistit ta individualita toho kolektivu. Takže přicházejí v úvahu pouze aktivity turistické, kde nám toto zabezpečí. To znamená hrady, zámky, planetária, muzea, kde jsou schopni nám zabezpečit, že tam bude naše skupina, která se už nebude míchat s dalšími turisty."

Pravidla naštěstí umožňují nesnižovat počty dětí, které tábory absolvují. V plánu je i sedmnáct příměstských táborů, ty se speciálním zaměřením budou divadelní, výtvarné a koňské. Další pak nabídnou bohatý program plný her, zábavy i dobrodružné okamžiky.

Jana Michalíková, pedagog volného času, SVČ Klíč: "Děti se ocitnou na zvířecí planetě Zootropolis, kde se dozví fascinující věci, ale také navštíví i ostrov Madagaskar, kde se setkají se svými zvířecími kamarády. Samozřejmě nebudou chybět ani pohádkové bytosti, závod s časem nebo dobrodružné chvilky ve vlnách."

Vzhledem k situaci je o pobytové tábory mezi rodiči aktuálně menší zájem, ale podle organizátorů se není čeho bát.

Patrik Siegelstein, ředitel SVČ Klíč FM: "Já myslím, že si ještě spousta rodičů uvědomí, že ty děti potřebují někam poslat. O příměstské tábory, tam je to v pohodě, tam je zájem velký. Trošku se nám zvýší náklady na ty tábory, ale my to rodičům ani dětem nepromítáme do ceny, takže program nějak trošku upravujeme, případně to doplácíme z našich dalších zdrojů organizace, takže finančně se to vůbec rodičů nedotkne."

Na léto pak připravuje Středisko volného času Klíč pro děti také akci Prázdniny ve městě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy