Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ceny statutárního města Frýdku-Místku za rok 2019 získají tři osobnosti

Dlouholetá předsedkyně včelařského svazu, téměř tři desítky úřadující ředitel střední školy a také téměř stoletý výtvarník. To jsou významné osobnosti, kterým rozhodli zastupitelé udělit cenu statutárního města Frýdku-Místku za rok 2019.

Paní Marie Knödlová už skoro 40 let vychovává budoucí včelaře. Začínala jako cvičitelka a později jako vedoucí včelařského kroužku.

Marie Knödlová, předsedkyně ZO ČSV F-M: "Kroužek už vedu 17 let, děláme různé celostátní i mezinárodní aktivity. Jsem sice motorem těch akcí, ale musím říct, že bez lidí, kteří jsou k těm aktivitám naklonění by to určitě nešlo."

Ženě, která je také předsedkyní základní organizace Českého včelařského svazu Frýdek-Místek, rozhodli zastupitelé udělit cenu statutárního města Frýdku-Místku.

Marie Knödlová, předsedkyně ZO ČSV F-M: "To jsem se dozvěděla úplně náhodou. Dceři to poslala kamarádka, oficiálně nevím ještě vůbec nic. Bylo to pro mě překvapen a těší mě to, protože člověk se věnuje dlouhodobě dětem a v letošním roce, kdy zrovna slavíce 25 let včelařského naučného areálu, tak o to víc mě to těší."

Paní Knödlová v současnosti připravuje knihu Co neodnesl čas, která bude k výročí včelařského muzea a jen co přijede z lázní  v půlce července bude organizovat letní školu včelaříků.

Marie Knödlová, předsedkyně ZO ČSV F-M: "To už je 14. ročník, je to trošku v omezeném množství dětí, ale je to celostátní akce. Děti přijedou k nám do areálu a budou se vzdělávat ve včelařině. Na konci srpna pak chystáme včelařské slavnosti, kdy chceme otevřít i Chlebovickou medovou stopu, to je taková stezka kolem Chlebovic."
Jana Matějíková, mluvčí Frýdku-Místku: "Cenu města získá taky Jaroslav Konečný, který je 28 let ředitelem Gymnázia a Střední odborné školy na Cihelní, pod jeho vedením prošly školou tisíce studentů, kteří o něm říkají že je vstřícný a spravedlivý."
Jaroslav Konečný, ředitel Gymnázia a SOŠ Frýdek: "Já jsem se nejprve domníval, že to je žert a pak jsem tak nějak přijal. Děkuji všem, kteří mě nejenom navrhli, ale taky podpořili v tom, že mě odhlasovali."

Jaroslav Konečný působil dlouhá léta v objektu takzvaného skleníku na T. G. Masaryka a od roku 2004 se přesunul na Cihelní.

Jaroslav Konečný, ředitel Gymnázia a SOŠ Frýdek: "Především jsem zestárnul, objevily se nějaké bolesti, ale já jsem měl v pracovním životě štěstí, že jsem byl obklopen týmem velice dobrých zástupců a klíčových lidí, a to se nezměnilo."
Jana Matějíková, mluvčí Frýdku-Místku: "Třetím oceněným bude výtvarník Josef Lang, který se narodil roku 1924, tedy téměř před sto lety, v domě na ulici Hluboká, který je znám taky jako Langův dům. Jeho díla tvořená barvami i pastely zachycují různá místa a stavby města i okolní krajinu. Oceněn bude za přínos v oblasti výtvarného umění."

Na ceny města byli letos nominovány 4 osoby, předsedové politických klubů navrhli na ocenění 3 z nich a souhlasili s tím i zastupitelé.

Jana Matějíková, mluvčí Frýdku-Místku: "Ceny statutárního města Frýdku-Místku byly poprvé předány v roce 2008. Od té doby jsou udělovány každoročně, a to za mimořádné počiny ve všech oblastech společenského života města, které významně přispěly k jeho rozvoji a šíření jeho dobrého jména, a také za mimořádné projevy odvahy při záchraně lidských životů."

Všichni získají ocenění ve formě pamětního listu a peněžní dat ve výši 20 tisíc korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy