Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Máte doma nepotřebný klavír nebo o nějakém víte? Darujte ho do Hospice Frýdek-Místek

Máte doma nepotřebný klavír? Nebo víte, kde by se dal sehnat? Udělejte dobrý skutek a věnujte ho do Hospice Frýdek-Místek. Uděláte tím velkou radost nejen všem klientům, ale i jejich příbuzným, lékařům a personálu. Každý, kdo bude na klavír hrát, bude navíc vědět, že je původem od vás.

Kde je klavír, tam je hudba. A kde je hudba, tam je srdci dobře. Nebo alespoň o něco lépe. To jsou slova, kterými začíná výzva Hospice Frýdek-Místek. Ten by rád požádal o pomoc při shánění klavíru, který by se zasloužil o ještě příjemnější pobyt zdejších klientů.

Uršula Dvořáček, staniční sestra Hospic Frýdek-Místek: "Ta myšlenka v podstatě vznikla v hlavách personálu, který ví, že když se tady hraje, když jsou tady kulturní akce, tak ta hudba se line celým oddělením."
Jan Jursa, ředitel Hospice Frýdek-Místek: "Klavír do hospice potřebujeme, abychom podpořili náladu, zlepšili atmosféru. Jsou pacienti, kteří hrají na klavír, jsou dobrovolníci, kteří mají lásku k hudbě a všichni příchozí, čili hudebníci, kteří se tady vyskytnou, tak můžou usednout a něco zapreludovat."

Hudba je jednou z cest, která pomáhá zdejším klientům zvládnout těžkou životní situaci, pro většinu z nich je tak velmi důležitá. Klavír by tak udělal radost nejen klientům, ale i jejich příbuzným, zdejšímu personálu, lékařům a zkrátka všem, kdo by si třeba chtěli zahrát. Klavír by měli k dispozici ve velké vstupní hale.

Uršula Dvořáček, staniční sestra Hospic Frýdek-Místek: "Tady je můžeme do toho vestibulu dovézt a můžeme si tady zahrát nebo rodina jim může zahrát a ta hudba je takovým zpříjemněním. V podstatě každý máme rádi hudbu, někdo víc, někdo míň a tak jsme přišli na ten nápad, že těm lidem by tady bylo příjemně, kdyby tady slyšeli tu hudbu."
Jan Jursa, ředitel Hospice Frýdek-Místek: "Klavír nemusí být nový, může být použitý, používaný, možná i lehce poškozený. Máme domluveného pána, který je schopen ho znovu zprovoznit, prohlédnout, jestli ten darovaný klavír je pro nás vhodný. Takže budeme rádi za každý kontakt nebo za zprávu, která nás k tomu klavíru dovede."

Hospic tím chce dát příležitost i žákům základních uměleckých škol, studentům hry na klavír, ale i dobrovolníkům v rámci plánovaných každotýdenních malých koncertů, které tady chtějí pravidelně pořádat. Klavíristé by se tak zároveň pasovali do rolí hudebních terapeutů, se kterými už zde mají výborné zkušenosti.

Uršula Dvořáček, staniční sestra Hospic Frýdek-Místek: "Máme volnočasové aktivity, ty máme jednou týdně a chodí nám tady hudebník, který hraje na kytaru, hraje i na klavír, takže může hrát i tady dole v podstatě, protože tam hrají v uzavřené místnosti, ale tady se to dá tak jakože více veřejně. Můžou tady chodit lidi z venku si zahrát, příbuzní, kdokoliv."

Klavír bude mít navíc cedulku se jménem dárce, každý kdo k němu tak usedne, bude vědět, komu vděčí za možnost si zahrát a rozdávat tak radost. Pokud tedy o nějakém klavíru víte, kontaktujte přímo Hospic ve Frýdku-Místku. Pomoct ale můžete i formou sponzorského příspěvku na nákup případných dalších hudebních nástrojů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy