Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oblíbené Beskydské farmářské trhy postupně lákají návštěvníky

Dvoumetrové rozestupy mezi stánky a tím pádem i o něco menší počet prodejců. Oblíbené Beskydské farmářské trhy postupně ožívají a podle některých prodejců si k nim lidé ještě stále hledají cestu. Výběr a kvalita nabízených produktů je ale pro mnohé návštěvníky tím nejčastějším důvodem proč jít nakupovat právě k farmářům.

Sazenice různých druhů zeleniny i bylinek, nepřeberné množství koření, ale i řada ručně vyráběných produktů nebo velmi oblíbené valašské frgály. Náměstí svobody v Místku se ve čtvrtek 18. června opět zaplnilo prodejci a nakupujícími.

Anketa nakupující: "Jsem poprvé, dřív jsem nemohla, protože děti nejsou ve škole a pomáhám dceři. Takže se učíme, škola už bude končit, zaplať pán bůh za to, protože to je katastrofa."

Anketa nakupující: "Já myslím, že dost lidí ví, že je to zapotřebí, aby si nakoupili od přírody co potřebují, rostliny, kdo má zahrádky, tak květiny a tak dál."

Anketa nakupující: "Chodím se dívat na kytky, na různé takové zrovna produkty."

Anketa nakupující: "Mám krásný višňový, mám krásný borůvkový, chodím sem roky, teď pojedu na jih a jsou vynikající."

Vlivem postupného rozvolňování se na trhy vrátilo občerstvení, ale stánkařů je stále o něco méně, než v minulosti, měli by totiž být dva metry od sebe.

Anketa nakupující: "Je toho tady méně samozřejmě, ale je to dobře zorganizované, že opravdu ty rozestupy jsou. Udržuje se čistota nějaká, takže určitě to vnímám dobře."

Anketa nakupující: "Opravdu výborný, moc se mi tady líbí. Bydlím tady 10 let, jsem z Brna a je to nádhera, chodím sem a mají tady strašně dobré věci, příjemný lidi a všecko."

Úplně poprvé zde představovala své produkty i Zuzana Rider, loni se vrátila z Anglie do Česka a s manželem začali doma ručně vyrábět karamel a různé druhy pesta.

Zuzana Rider, Love Food Frýdek-Místek: "Česko strašně zaujalo slaninový džem, můžu vám dát ochutnat, jdete do toho? Trhy nemůžu moc porovnávat s předešlými léty, tím, že jedeme teď vlastně necelé tři měsíce a zrovna jsme spadli do té pandemie. Ale jsem ráda, že se to tak rozvolnilo.

Podle některých prodejců si lidé stále hledají na farmářské trhy cestu.

Anketa prodejci: "Rozvolnění vnímám, že je pomalé, že by mohlo být určitě rychlejší, protože ti lidé chodí, měli by třeba i chuť nakupovat, ale myslím si, že ve společnosti lidí ještě je zakořeněn trochu strach."

Anketa prodejci: "Lidi chodí hlavně dopoledne, my bychom byli rádi, kdyby chodili i odpoledne."

Anketa prodejci: "Brambory mohly prodávat i v době, kdy se normálně běžně neprodávalo, prodávali jsme buď na hale nebo od toho začátku jezdíme tady a zákazníci mají velký zájem o zboží."

Anketa prodejci: "Chodí, jsou rádi spokojení, jsou rádi, že už je to uvolnění."

Anketa prodejci: "Je to trošku poznat, možná, že lidi jsou trošku šetřivější, že teď ty peníze trošku si nechávají více v kapse, protože mají obavu z toho, co bude."

Další farmářské trhy se budou konat opět už tradičně tady na náměstí v Místku ve čtvrtek 2. července.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků