Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvy se k příbuzným opět nedostanou. Na Frýdecko-Místecku a Karvinsku se zastavilo rozvolňování

Zákaz návštěv ve zdravotnických a sociálních zařízeních a povinné testování všech zaměstnanců i přijímaných klientů a pacientů. Ale i pořádání akcí s účastí maximálně do 500 lidí. To jsou nová mimořádná opatření, která nařídila krajská hygienická stanice pro okresy Karviná a Frýdek-Místek.

Pan Čajka má devadesátiletou maminku v Domově pro seniory Frýdek-Místek. Přivezl ji televizi, kterou předal pouze na vrátnici. Kvůli opětovnému zákazu návštěv do domova totiž nemůže.

Ivan Čajka, syn jedné z klientek: "Mám tam svoji matku, prakticky od února jsme ji neviděli, až teď minulý pátek. Jednu větu a znovu zase zákaz návštěv, takže je to mrzuté, je z toho špatná no, je ležák."
Olga Mičková, manželka jednoho z klientů: "Nedá se nic dělat, nejdůležitější je to zdraví, takže já to tak beru, že to je nutnost. Musíme dodržovat určité zásady a myslím si, že pokud je budou všichni dodržovat, že se toho brzy zbavíme."

Kvůli dvěma velkým ohniskům vydala v pátek 19. června Krajská hygienická stanice v Ostravě nařízení, které omezilo rozvolnění na Karvinsku a Frýdecko-Místecku. Ve zdravotních a sociálních zařízeních tedy platí zákaz návštěv a nesmí se pořádat akce s účastí nad 500 osob.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Zrušili jsme některé kulturní akce, které jsme měli dlouhodobě naplánované. Jako například výlety nebo smažení vaječiny, na které se uživatelé moc těšili, ale holt zpátky jdeme do uzavření."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ve Frýdku-Místku je tedy opět bohužel uzavřen pro návštěvy domov pro seniory, penzion pro seniory, odlehčovací služby v hospici a v Žirafě."
Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Vstup zaměstnanců do budovy je opět pod rouškami, desinfekce je u vstupu, měření teploty, to všechno pokračuje. Při obsluze uživatelů má personál rukavice, jednorázové empíry, anděly."

Zatím přesně nikdo nedokáže říct, jak dlouho bude zákaz návštěv v domovech pro seniory platit. Všechny zaměstnance navíc znovu čeká další kolo testování na koronavirus.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Byli jsme testováni vlastně 5 krát. Teď máme k vyzvednutí na pobočce krajské hygieny další testy, takže podstoupíme šesté kolo testování. To proběhne cirka pro 130 zaměstnanců, jak kmenových, tak agenturních, abychom měli jistotu, že opravdu všichni jsou negativní."
Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MSK: "Pokud bychom někoho pustili ze sociálních služeb, musel by nám zpátky při vstupu donést takzvaný PCR test, který by si musel sám udělat. V případě, že se nám vrací klient z nemocnice, je tento PCR test hrazen pojišťovnou a samozřejmě nemocnice nám ho dodá.

Testování bude probíhat formou rapid testů po dobu 14 dnů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků