Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prázdniny ve městě jsou ve Frýdku-Místku už v plném proudu

Hry a soutěže, prezentace různých sportů, tvůrčí dílny, ale i besedy se strážníky a hasiči. Opravdu bohatý program připravilo Středisko volného času Klíč ve spolupráci s magistrátem pro děti v rámci letošní akce Prázdniny ve městě.

Děti ve Frýdku-Místku se během letošních prázdnin rozhodně nudit nebudou. Od prvního července totiž odstartoval v pořadí už patnáctý ročník oblíbené pravidelné akce Prázdniny ve městě.

Renáta Záhurská, Středisko volného času Klíč: "Děti se můžou podívat na judo, volejbal, tenis, bojová umění nebo si mohou vyzkoušet šachy, či jiné deskové hry. Dále jsme si připravili odpoledne, výtvarné odpoledne, kde si děti vyrobí domácí kosmetiku, tašky nebo malování na kameny, dále se děti můžou zúčastnit disko tanců, šifrování nebo dny se sportem."
Pavel Machala, náměstek primátora F-M: "Děti mají v období prázdnin možnost využít pohybové a vzdělávací aktivity na území města, které jsou pro ně připraveny. Mohou tak smysluplně využít prázdninový čas, kdy rodiče jsou například v práci a podobně. Většina těchto aktivit je nabízena zdarma, případně za drobný poplatek."

Chybět nebudou zábavná a naučná dopoledne se strážníky nebo hasiči, ani výlety, například nad Palkovické hůrky nebo cyklovýlet do Skalice. Na některé akce, s ohledem na hygienická opatření v souvislosti s koronavirem, je nutné hlásit se předem.

Renáta Záhurská, Středisko volného času Klíč: "Počet dětí bude omezen podle dané situace. Samozřejmě, když jsou aktivity v místnostech, uzpůsobíme tohle hygienické situace, budeme dezinfikovat, tak jak to má být."
Patrik Siegelstein, ředitel SVČ Klíč FM: "Na prázdniny je naplánováno cirka 50 akcí ve spolupráci s 15 organizacemi. Více akcí bude pořádat středisko volného času Klíč, protože samozřejmě nám některé organizace z toho vypadly. Mají teď svých starostí dost kvůli aktuální situaci. Takže středisko volného času Klíč vykrylo tyto akce vlastními akcemi, takže přivítáme tady více dětí o prázdninách u nás."

Prázdninami ve městě bude děti provázat hrací plán, který obsahuje kompletní program a zároveň slouží jako brožurka pro sbírání samolepek.

Renáta Záhurská, Středisko volného času Klíč: "V hracím plánu jsou vlastně všechny akce, kde se konají, kdy se konají, co je potřeba si sebou vzít a za každou splněnou akci dítě dostane samolepku, kterou potom na konci prázdnin na akci Ahoj prázdniny, nám odevzdá tuto brožurku a my jim za to dáme malý dárek."
Pavel Machala, náměstek primátora F-M: "Já bych chtěl poděkovat všem, kteří se do tohoto projektu zapojili a připravili tyto aktivity pro děti a věřím, že se dětem budou líbit a že si je užijí."

Středisko volného času Klíč připravilo pro děti na léto také 7 pobytových a 17 příměstských táborů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy