Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zvířátka ve Faunaparku mají Fajnovou vilu

Edukace, zábava i poučení. Takový je smysl úplně nového prostředí pro zvířátka ve Faunaparku Frýdek-Místek. Tamní králíčci totiž dostali úplně nový velký dřevěný domeček, díky kterému budou moci být opět blíž hlavně nejmenším návštěvníkům. Děti se s nimi mohou chodit mazlit a také se o ne zodpovědně starat.

Hlouček dětí se doslova vrhl na přepravku se čtyřmi králíčky ve frýdecko-místeckém Faunaparku. Se zájmem pak poslouchaly výklad o tom, jak by se správně měly k takovým zvířátkům chovat.

Anketa děti: 1.) "Mě se nejvíce líbil ten bílý, co je teď tam dole, ten byl nejhezčí." 2.) "Nejvíc se mi líbil ten nejmenší, ten byl roztomilý." 3.) "Nejvíc se mi líbí tady ten králík." 4.) "Nejvíc se mi líbil ten černý králíček."

Děti přišly zvířátka přivítat do nového prostředí. Do Faunaparku jim totiž umístili nový dřevěný domeček. Ten je zároveň v nové velké kleci, do které se mohou dostat i návštěvníci.

Petr Dvořáček, předseda Faunaparku: "Ten prostor toho parku není velký a my chceme, aby ta zvířata tady měla luxusní prostředí. Nechceme, aby byly tak jak to bylo za dob bývalého zoo, kdy tady medvěd byl v kleci 3x3 metry. Víceméně je to o tom, aby tam měli nějaký bezpečný prostor a aby na ně zase bylo vidět a lidé se s nimi mohli pomazlit."

Od první chvíle se ukázalo, že velkým lákadlem byl domeček hlavně pro děti.

Gabriela Dužiková, koordinátorka programů pro děti: "No hlavně aby viděli děti zvířátka. Jsou to tady v podstatě městské děti všechno, takže chceme aby se trošičku k těm zvířátkům dostaly, aby se naučily, že to není jenom takový ten plyšáček, že to není na hraní, že opravdu je třeba se o ně starat, takže chceme zodpovědnost u dětí."

Domeček dostal název Fajna Vila. Vlastnoručně ho vyrobil a Faunaparku věnoval Karel Deutscher.

Karel Deutscher: "Sám doma mám morčata, pro která jsem dělal domeček. Takže jsem vlastně zopakoval to, co už jsem dělal dříve doma. A tady si myslím, že jsem teda udělal luxusnější verzi, takovou spíš srubovou stavbu. Výroba trvala zhruba dva měsíce, nebylo to úplně jednoduché, navíc do toho zasáhl i koronavirus, v té době se nedalo nic koupit, takže jsem musel chviličku čekat.

Na začátku byly jenom obyčejné střešní latě, které se musely ohoblovat.

Karel Deutscher: "Následně jsem přidělal OSB desky, dělal jsem k té kostře stěny. Pak jsem to opláštil srubovým obkladem a následovala střecha a komín. Je to krásné, hlavně, aby se to líbilo dětem, protože to byl záměr. Aby se to líbilo dětem, chodily sem rády a viděly králíky."

Během prázdnin bude Faunapark pro návštěvníky otevřený každou neděli. Plánují se i pravidelná představení, podrobnosti najdete na webu zoofm.cz

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyGruTech PSP, s.r.o.- areál TŽ
Třinec
od 19 700 do 21 700 Kč/měsíc

Detail

GruTech PSP, s.r.o.- areál TŽ
Třinec
od 19 700 do 24 100 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail