Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stezka na Olešnou vede i přes staveniště obchvatu

Letní měsíce přilákají pravidelně na Olešnou tisíce lidí nejen z Frýdku-Místku. Kvůli výstavbě obchvatu města ale mohou někteří narazit na problém, jak se na přehradu dostat. Není důvod se ale ničeho bát, i když z jedné strany budete procházet přímo přes staveniště. Město dohodlo se stavebníky výjimku, která umožní bezproblémový průchod.

Přehrada Olešná je bezpochyby turisticky nejvyhledávanější místo ve Frýdku-Místku. V jejím okolí ale probíhá stavba obchvatu města a dostat se na přehradu, tak jak byli lidé zvyklí, může být pro některé docela velký problém.

Anketa: 1.) "Našli jsme si cestu, sice je to tam zahrazené, že se tam nemá chodit, ale chodíme tu, protože tam kolem té cesty je to nebezpečné s dětmi. Když hodně prší, když teče voda, tak je to hrůza. Všecko bahno je v tom chodníku, který je udělaný normálně pro pěší, takže to nejde." 2.) "Jinak to nejde, tam jak je ta stezka udělaná, tam jezdí auta a strašně se tam práší."

Lidé se ale nemusejí bát, město se dohodlo se stavebníky, že turistům přicházejícím z třídy 17. listopadu a z ulice Kvapilova průchod přes stavbu umožní.

Karel Deutscher, náměstek primátora F-M: "Prostup stavbou bude možný po bývalé cyklostezce, kde se dostanete až do těchto míst k vybudovanému mostu a poté ho obejdete a budete dál pokračovat po staré cyklostezce až k pravé straně hráze. Nepočítejme s tím, že tady budeme chodit suchou nohou, obzvláště když prší. Chodci se musí připravit na to, že tady nějaké to bahno a písek je a samozřejmě se může stát, že stavba to tady na chviličku třeba zastaví a pak teprve umožní chodcům projít."

Lidé by také měli dbát zvýšené opatrnosti při průchodu a respektovat nařízení, která se v místě chystají, případně pokyny stavbařů.

Karel Deutscher, náměstek primátora F-M: "Počítáme s tím a jsme domluveni, že stavba nainstaluje varovné cedule pro lidi, že procházejí stavbou, že procházejí na vlastní nebezpečí. Ale přesto jsme rádi, že nám stavba umožnila legálně procházet chodcům, protože nám to samozřejmě zhoršuje dostupnost rekreační zóny Olešná."

Během léta se navíc počítá, že stezka by se měla navést pod rozestavený most a tím pádem by se kontakt se stavbou minimalizoval. Kromě této cesty mají turisté ještě další dvě možnosti, jak se nejlépe na Olešnou dostat.

Karel Deutscher, náměstek primátora F-M: "Pokud jste chodec nebo cyklista, tak nejpohodlnější trasa na Olešnou je po Palkovické ulici, ta je takzvaně čistou nohou."

V případě, že přijede autem a odbočíte z Příborské ulice, pokračujte po této cestě dále, až přijedete ke značce s přikázaným směrem jízdy. Vydejte se tím směrem a přijedete dál až na bezplatné parkoviště, které je přímo u přehrady Olešná.

Karel Deutscher, náměstek primátora F-M: "Ať se nebojí jet rovně, kde se dostanou na zdejší křižovatku, kde se buď odbočí doprava na letní, zimní akvapark, na parkoviště u těchto akvaparků nebo může pokračovat rovně, tady na této křižovatce a dostane se na parkoviště u hráze, takové to parkoviště ze šikma na pravé straně hráze."

Město staví navíc dva mosty, které umožní chodcům i cyklistům se bezpečně dostat do rekreační zóny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy