Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oprava sjezdových a nájezdových ramp na estakádu ve Frýdku-Místku potrvá 17 měsíců

Frýdek-Místek čekají od příštího týdne další dopravní komplikace. Má totiž začít dlouho plánovaná oprava sjezdů a nájezdů na estakádu, která potrvá 17 měsíců. Rozdělí se na dvě etapy a řidiči budou muset počítat s objížďkou.

Řidiči ve Frýdku-Místku budou muset od pondělí počítat s dalším omezením. Ředitelství silnic a dálnic začne s opravou nájezdových a sjezdových ramp na estakádu.

Anketa: 1.) "Asi dost, protože tady sjíždíme na Bašku, vlastně jakoby tam máme práci, takže to bude celkem problém." 2.) "Když je to zavřené, tak se to musí objet no, co se dá dělat." 3.) "Omezí, protože budu muset objíždět, ale není to zas tak velký problém." 4.) "Mě určitě ne, já tady moc nejezdím, víte. 5.) "Určitě bude nějaká objížďka, takže je to třeba spravit."

V první fázi se uzavře sjezd i nájezd u okresního soudu. Oprava této části by měla trvat zhruba 10 měsíců.

Karel Deutscher, náměstek primátora FM: "Do toho vychází přerušení stavební sezóny v zimě a druhá část, která začne v příštím roce, tak se bude opravovat 7 měsíců, takže by se to do další zimní přestávky mělo stihnout."
Nina Ledvinová, mluvčí ŘSD: "Letos oprava postihne jižní rampy a v příštím roce firma přikročí k severním rampám. Celkem bude provedena kompletní výměna mostního svršku, ložisek, mostních závěrů, dále proběhne sanace nosné konstrukce a spodní stavby. Odhadovaný termín dokončení je prosinec 2021. Cena opravy je 48 milionů 350 tisíc bez DPH."
Karel Deutscher, náměstek primátora FM: "Bude to úplná obnova těch sjezdů a nájezdů. Odkrytí a odkopání těch pilotů, které to drží, očištění celých konstrukcí, potom znovuobnovení nátěrů a zpátky dobetonování, takže je to opravdu generální oprava."

Oprava už byla potřeba, protože stavba je z 80. let a velmi trpí provozem, který je mnohem vyšší, než na jaký byla původně navržena.

Karel Deutscher, náměstek primátora FM: "Když se tam dneska projdete, tak už uvidíte, jak z toho čouhají rezavé části, popřípadě, kde už dochází i k propadům některých míst, takže je vidět, že se něco v té stavbě děje."
Nina Ledvinová, mluvčí ŘSD: "Řidiči mířící přes zavřené sjezdy budou značkami odkláněni ve směru objízdné trasy, která je vedena přes Rubikovu křižovatku, dále po třídě T. G. Masaryka a ulici Nádražní. Za možné zdržení se předem omlouváme."

Kvůli opravě se na začátku července zavedly i výlukové jízdní řády autobusů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy