Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek vybudoval u cyklostezek servisní stojany na kola

Seřízení brzd nebo třeba dofouknutí kol bez obav přímo v terénu. Cyklisté mohou nově kolem Olešné a poblíž splavu u Ostravice využít servisní stojany. Za 115 tisíc korun je pořídilo město, které tak postupně rozšiřuje možnosti pro cyklisty.

Cykloturistika nejen kolem přehrady Olešná, je zvláště v letních měsících velmi oblíbená. Co ale dělat, když se vám třeba na kole během jízdy něco pokazí, uvolní nebo budete jen potřebovat nafoukat kolo, ale nemáte u sebe pumpičku? Každý, kdo ví, že by si poradil, aniž by vezl kolo do servisu, tak může využít možností servisního stojanu.

Anketa: 1.) "No je to dobré, já teď přemýšlím, že si dofouknu svoje kolo, které tam mám. Jsem se díval, že to je na opravy a tak, je to dobrá věc." 2.) "Jako je to fajne, když se tady kolo pokazí, tak se to využije." 3.) "Jako super, to je dobrá věc, určitě, pro cyklisty, že." 4.) "Tady hodně chodí lidi na kole, tak že by toho využili no."

Na stojanu lidé najdou kromě pumpičky na kolo také sadu různého nářadí v podobě šroubováků a klíčů.

Karel Deutscher, náměstek primátora F-M: "Město Frýdek-Místek podporuje cykloturistiku, takže už dříve jsme tady instalovali nabíječky na elektrokola a nyní doplňujeme i cyklistickou infrastrukturu o servisní místo. To znamená, uživatel kola, které má buďto špatně nafoukané kolo, nebo má nějaký povolený šroubek, tak si tady může přijít se svým kolem, může ho umístit na ten stojan a dotáhnout si a udělat nějaký základní servis na svém kole."

Servisní místa jsou ve městě zatím dvě. Jedno najdou lidé na cyklostezce hned pod Aquaparkem a druhé je poblíž splavu u Ostravice.

Karel Deutscher, náměstek primátora F-M: "Jedno servisní místo máme tady na Olešné a druhé je v blízkosti restaurace U Žida, kde je rovněž elektronabíječka. My jsme zkopírovali tu teorii, že tady se nám opravdu pohybuje velké množství cyklistů, stejně jako u cyklostezky, která je kolem řeky Ostravice, tak i tam jsme doplnili to cykloservisní místo."

Pořízení obou stojanů stálo 115 tisíc korun. Mobiliář pro cyklisty město postupně rozšiřuje, protože cyklistika představuje ekologický způsob dopravy a podporuje zdravý životní styl. Na území Frýdku-Místku najdou lidé už na 20 kilometrů cyklostezek, které dále vedou do Beskyd, krajského města i do dalších zajímavých míst.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy