Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pravidelná odstávka teplé vody bude letos ve Frýdku-Místku jen pětidenní

Od pondělí do pátku nepoteče ve Frýdku-Místku teplá voda. Opět po roce se totiž chystá plánovaná odstávka společnosti Veolia Energie. Oproti loňsku bude výrazně kratší a městská společnost Distep ji využije k pravidelné údržbě svých zařízení.

Obyvatele Frýdku-Místku čeká pracovní týden bez teplé vody. Společnost Veolia Energie ČR, která městu dodává teplo a teplou vodu totiž chystá pravidelnou odstávku.

Hana Maroszczyková – technická náměstkyně DISTEP a.s.: "Na základě oznámení společnosti Veolia, která provádí každý rok pravidelnou údržbu svého zařízení bude v letošním roce odstávka od pondělí 27. do 31. 7. 2020."
Jana Dronská, mediální zástupce společnosti Veolia Energie ČR: "Důvodem je příprava potrubních rozvodů a technologických zařízení na novou topnou sezónu. Během odstávky pracovníci firmy Veolia Energie provedou kromě kontrol například výměnu části páteřního horkovodu v lokalitě Frýdek, dílčí opravy potrubí menších dimenzí a výměny armatur na rozvodné potrubní síti. Letošní opravy a výměny nejsou tak rozsáhlé jako v loňském roce, proto bude odstávka kratší."

Městská společnost Distep, která je distributorem tepla a teplé vody do domácností využije této odstávky ke své vlastní údržbě a také opravě některých provozů.

Hana Maroszczyková – technická náměstkyně DISTEP a.s.: "Výluku v dodávce teplé vody využijeme k opravě rozvodů teplé vody ve vnitřních prostorách domů, což je velmi náročná akce. Dále můžu zmínit rekonstrukci technologie výměníkové stanice na ulici Ostravská a Novodvorská."
Štefan Vrba, technik DISTEP a.s.: "Ta velká údržba provádí výměnu potrubních rozvodů teplé vody v současné době, samozřejmě ještě máme naplánovány další věci, které prostě musíme stihnout v tomto období."
Hana Maroszczyková – technická náměstkyně DISTEP a.s.: "Vlastní údržbou provedeme opravu rozvodů teplé vody na sídlišti Riviera."
Štefan Vrba, technik DISTEP a.s.: "Ten výměník za námi, tak tady probíhá výměna sekundárních rozvodů teplé vody vedoucí přes ty sklepní prostory domů. Jedná se, když to řeknu ulice Václava Talicha, 28. října, Myslivečka, tak tam všude je, když to řeknu 18 napojovacích uzlů a v každém domě je zhruba 23 bytových jednotek."

Pravidelná údržba a opravy pomáhají zachovat technologické zařízení v dobrém stavu. Cílem je zajistit a zvýšit spolehlivost dodávky energií a vyhnout se tak nečekaným komplikacím a problémům hlavně v zimních měsících, které by mohly mít na obyvatele mnohem horší dopad, než několikadenní odstávka v létě. Letos je navíc výhodou, že nebude tak dlouhá.

Hana Maroszczyková – technická náměstkyně DISTEP a.s.: "V letošním roce je odstávka zkrácená na 5 dnů oproti minulému roku, kdy byla odstávka 11 dnů."

Lidé, kteří odebírají teplou vodu by tak v době odstávky neměli používat kohoutky pro teplou vodu, protože z nich poteče studená. Navíc by se jim podle vodoměrů počítala spotřeba jako za teplou vodu. Termín odstávky ze zákona nesmí přesáhnout lhůtu čtrnácti dnů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávySdružení TULIPAN, z.s. - pracoviště Novodvorská a J. Trnky
Frýdek-Místek
od 6 800 do 8 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Obec Hukvaldy - pracoviště
Hukvaldy
od 24 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry