Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trh vzdělávání a uplatnění ve Frýdku-Místku bude letos pouze virtuální

Trh vzdělávání a uplatnění ve Frýdku-Místku letos dostane úplně jinou podobu. Tradiční přehlídka vystavovatelů v hale Polárka totiž kvůli hrozbě z koronavirové pandemie nebude. Město ale ve spolupráci se školami a úřadem práce vytvoří veletrh virtuální.

Hala Polárka zaplněná budoucími středoškoláky. Loni v říjnu se tady mohli žáci a jejich rodiče dozvědět něco o svém budoucím studijním zaměření. Letos tomu bude ale jinak. Veletrh totiž dostane úplně jinou podobu.

Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Vzhledem k opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru jsme se letos rozhodli neuspořádat Trh vzdělávání a uplatnění v takové podobně jako byl v minulých letech, to znamená velká přehlídka vystavovatelů v hale Polárka."
Vladimír Patáčik, ředitel Úřadu práce Frýdek-Místek: "V letošním roce zvolíme jinou formu, než byla ta prezenční, kterou jsme vždycky organizovali v minulých letech."

Trh vzdělávání se letos přesune na internet, výrazně se tím ušetří úsilí a peníze. Žáci i jejich rodiče si budou moci nabídky škol projít z klidu svého domova.

Vladimír Patáčik, ředitel Úřadu práce Frýdek-Místek: "Dohodli jsme se na tom, že vytvoříme virtuální platformu na stránkách města Frýdku-Místku a která by měla obsahovat všechny nezbytné informace proto, aby se žáci a rodiče mohli odpovědně rozhodovat o té profesní budoucnosti."
Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Informace by měly postupně přibývat, někdy zhruba od září, až do začátku vlastně příštího roku, kdy si žáci podávají přihlášky na jednotlivé školy."
Vladimír Patáčik, ředitel Úřadu práce Frýdek-Místek: "Zároveň připravujeme sérii článků do zpravodaje města Frýdku-Místku, kde by se měly objevit ty základní rady a tipy pro to, jak se nejlépe rozhodnout, včetně toho, co například i dělat poté, kdy eventuálně ten žák nebyl přijatý do toho zvoleného konkrétního oboru."

Loni se veletrhu zúčastnilo na 65 vystavovatelů, zejména středních škol i firem, které s nimi spolupracují. K vidění byly i praktické ukázky například svařování na trenažéru nebo výroba květinových šperků. V letošní virtuální podobě by se žáci mohli dočkat i zajímavých interaktivních prezentací.

Vladimír Patáčik, ředitel Úřadu práce Frýdek-Místek: "Dokonce máme s některými školami už předprojednáno, že by při tvorbě té platformy se do toho zapojili přímo žáci té školy."
Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Počítáme s tím, že stejně jako na přehlídce v minulých letech se do tohoto virtuálního prostředí zapojí několik desítek škol, které nabídnou své obory."

Magistrát chce společně s úřadem práce dál vyvíjet aktivity, které by směřovaly na podporu pokud možno odpovídajícího rozhodování mladých lidí o jejich další profesní budoucnosti.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy