Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ze dvou dětských hřišť ve Frýdku-Místku někdo ukradl herní prvky

Ze dvou dětských hřišť ve Frýdku-Místku zmizely pružinové houpačky. Někdo je bohužel ukradl. Magistrát vyčíslil škodu na 30 tisíc korun a případem se už zabývá policie. Pokud se podaří zloděje dopadnout, hrozí mu až dva roky vězení.

Loni opravené dětské hřiště Hříbek ve frýdeckém Puškinově parku je každý den plné dětí. Bohužel jim tady někdo ukradl jednu z malých atrakcí. Děti to velmi mrzí a nedokážou takové jednání vůbec pochopit.

Anketa Děti: 1.) "Takové to houpací autíčko, jako je to škoda no, hlavně pro ty menší děti." 2.) "Já bych chtěla říct, že mi je líto, že tady ty hračky berou, protože tohle hřiště dělá dětem radost a ty děti se baví."

Krádež zaskočila i řadu dospělých, některé jejich reakce jsou doslova nepublikovatelné.

Anketa: 1.) "Je to hrozné, je to vandalismus a vůbec mě to nepřekvapuje tady." 2.) "No četla jsem to na facebooku, že to někdo ukradl. Nevím no, tak lidi jsou různí." 3.) "K tomu není co říct."

Zloděj si dal s krádeží houpačky opravdu práci. Ze základu, ve kterém byla upevněna, ji vyšrouboval tak precizně, že jej ani nepoškodil.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Jeho cena je zhruba 18 tisíc korun, nějaký nenechavec prostě přišel, odmontoval ho a odnesl. Ty dětské prvky jsou montovatelné z toho důvodu, že technické služby provádějí jejich pravidelnou údržbu. Každý ten dětský prvek musí mít certifikát, aby právě nezpůsobil nějaké dětské zranění, takže máme všechna dětská hřiště certifikována právě z důvodů bezpečnosti."

Zmizela další houpačka

Magistrát už podal trestní oznámení na policii, mezitím se ale stalo, že lidé oznámili zmizení dalšího herního prvku na jiném hřišti.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Na Slezské, na ulici Bavlnářská, kde je další dětské hřiště, taky zmizel zhruba ve stejnou dobu další dětský herní prvek. Jsou to obě dvě pružinové houpačky, takže to vypadá, že si buď někdo dělá na zahradě buď vlastní dětské hřiště nebo to někam odváží pryč."
Karolína Bělunková, mluvčí Policie ČR: "Ve dvou případech v tomto měsíci došlo k odcizení dětských atrakcí. Konkrétně se mělo jednat o houpačky na pružině znázorňující autíčko a ponorku. Celková škoda na odcizení byla vyčíslena na částku skoro 30.000,-kč. Za přečin krádež hrozí pachateli po jeho dopadení až dvouletý trest odnětí svobody."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Chtěl bych vyzvat všechny občany, aby byli obezřetní a kdyby náhodou viděli někoho, kdo se snaží odmontovat například v pozdních večerních hodinách nějaké prvky, tak aby neváhali a kontaktovali policii."
Karolína Bělunková, mluvčí Policie ČR: "Žádáme veřejnost, v případě jakýchkoliv poznatků k odcizeným atrakcím, nebo informace k samotné krádeži, aby sdělili na kteroukoliv policejní služebnu nebo na linku 158."

Město každoročně opravuje a staví nová dětská hřiště. Je proto velmi smutné, že se najdou lidé, kteří dokáží okrádat děti o prvky, které jim dělají radost.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy