Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová příjezdová cesta ke garážím i opravené chodníky. Frýdek-Místek má stále co opravovat

Opravy cest a chodníků jsou dál v plném proudu. Město aktuálně dokončuje výstavbu nového povrchu u garáží v ulici Nad Lipinou. Podmínky zatím přejí i opravě Lískovecké ulice, která je sice ve gesci kraje, ale město při té příležitosti v ulici pokládá nové chodníky.

Ve Frýdku-Místku je stále co opravovat. Jen co dodělali pracovníci technických služeb opravu frekventované ulice T. G. Masaryka a položili nový asfaltový koberec na ulici Václava Talicha na sídlišti Riviera, přesunuli se na několik dalších stanovišť na ulici Třebíčského, Politických obětí a do lokality kolem ulice Lískovecká.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Po pracích, které jsme realizovali v průběhu měsíce června, náš provoz Komunikace v průběhu těch prázdninových měsíců realizoval další takové významnější zakázky, ať už to byly v polovině měsíce července dvě celoplošné opravy v místní části Lískovec, tak souběžně začaly a probíhaly práce na zakázkách na ulici Nad Lipinou a respektive na ulici Lískovecká."

Tady se mohou radovat majitelé garáží za bytovým domem, protože město zde provedlo kompletní opravu příjezdové cesty ke garážím.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Ten povrch už byl léty docela zdevastovaný, proběhla tam celková odkrývka toho stávajícího podloží. Vzniklo tam nové odvodnění, před těmi samotnými garážemi. Část původní plochy byla rekonstruována nově vydlážděným chodníkem, částečně se rozšířila zelená plocha, takže tam bude vysazena tráva a ta zbylá část bylo provedeno nové podloží a pokládka asfaltobetonového povrchu."

Už skoro dva měsíce probíhá také oprava Lískovecké ulice od Kauflandu až do Vratimova, ale pokládku nového asfaltového povrchu tady má na starosti Moravskoslezský kraj.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme na to navázali opravou některých částí chodníků nebo obrub, popřípadě autobusových zastávek, takže na tom spolupracujeme a jinak celá Lískovecká ulice je v gesci kraje."
Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "V určité části provádíme výměnu betonových silničních betonových obrubníků, to je zhruba něco přes 400 metrů. Na chodníkové části proběhla odkrývka stávajícího povrchu, bude tam položen nový asfaltobetonový povrch v tloušťce čtyř centimetrů, souběžně zhruba ve vzdálenosti 350 metrů se provádí pokládka žulových dlaždic a v místech autobusových zálivů budou bezbariérové obrubníky, zhruba něco málo přes 50 metrů. Ty práce pokud to dobře půjde, tak by měly být dokončeny zhruba v polovině měsíce srpna."

Z dalších prací lze například zmínit aktuálně probíhající výměnu další části zábradlí na Hlavní třídě v úseku mezi obvodním policejním oddělením a mostem přes řeku Ostravici.

Témata: Lískovecká
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků