Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku se odehrála jedna z etap velké cyklistické bitvy

Ve Frýdku-Místku opět proběhla část prestižního závodu Czech Cycling Tour 2020. Město se stalo třetí etapou ze čtyř

Frýdek-Místek se opět stal součástí jediného cyklistického etapového závodu kategorie jedna v České Republice, který patří k nejdůležitějším závodům v Evropě. Proběhl tady už 12. ročník světového poháru Czech Cycling Tour.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Czech Cycling Tour má ve městě Frýdek-Místek už docela slušnou tradici. V podstatě jezdí se tady už od roku 2014 a my zároveň jako město podporujeme cyklistiku a to je jedna z možností, jak vidět opravdu špičkovou cyklistiku. Dneska tady máme cíl velice těžké etapy, dlouhé přes 200 kilometrů a byla pro závodníky hodně náročná."

Petr Kelemen, český reprezentant: "Tak určitě dneska to byla nejdelší etapa, takže docela těžká, bylo tam plno stoupání, takže určitě to nebylo nic lehkého. Je tady velká konkurence všech těch world tourových týmů, ale zvládli jsme to."

Czech Tour 2020 se uskutečnil od 6. do 9. srpna. Odstartoval v Uničově a skončil ve Šternberku. Frýdek-Místek byl cílem třetí ze čtyř etap.

Jaroslav Vašíček, promotér Czech Tour: "Dneska bylo vidět, že se opravdu závodilo. Frýdek je velmi pěkné město a organizační výbor Czech Tour má velmi dobrou spolupráci s Magistrátem města Frýdku-Místku. Divácký ohlas je taky obrovský, tak proč se sem nevracet? Máme tady 6 WorldTour týmů, kteří budou za 14 dní startovat na Tour de France."

Vítězem třetí etapy z Olomouce do Frýdku-Místku se stal belgičan Meeus Jordi.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy