Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Magistrát ve Frýdku-Místku projde stavební úpravou. Město opravuje i školy

Budovu magistrátu na Radniční ulici ve Frýdku-Místku čeká rekonstrukce. Velkou úpravou projde přízemí, kde má vzniknout plnohodnotná podatelna, pokladny, ale také informace. Stavební práce jsou také na programu v mateřských a základních školách.

Během prázdnin se podařilo naplánovat rozsáhlý boom důležitých stavebních prací. Velkou přeměnou projde například vstupní prostor do budovy magistrátu na ulici Radniční ve Frýdku.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Přeměnou projde uvolněný prostor po Komerční bance v přízemí budovy. Vznikne z něj prostorný vestibul, ve kterém budou umístěna pracoviště rychloobrátkových agend – tedy pokladny a Czech Point, ale taky informace a podatelna, které jsou nyní ve stísněných a pro klienty nevyhovujících prostorách. Vše doplní vyvolávací systém a přívětivý čekací prostor."

Cílem je nabídnout vyšší komfort návštěvníkům a klientům magistrátu, kteří si zde přijdou vyřídit své záležitosti.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Práce na přestavbě budou probíhat za plného provozu magistrátu. Spojeny budou jak se zvýšenou hlučností, tak i prašností, návštěvníci magistrátu by s tím měli počítat."

Pracovat by se mělo už během srpna. Stejně tak se rozjely opravy školských zařízení. Mateřská škola Beruška na ulici Olbrachtova dostane nový plot, včetně jeho podezdívky. Budovu Základní a mateřské školy ve Skalici čeká hydroizolace spodní části budovy a také zateplení.

Denisa Rožnovská Rojíčková, ředitelka ZŠ a MŠ F-M Skalice: "Naplánovaná je rekonstrukce ve třech fázích, kdy v první fázi by měla být udělaná hydroizolace a vzduchotechnika, protože budova školy se nachází ve svahu a školní jídelna a jedno oddělení mateřské školy je v přízemním podlaží, kdy opravdu tam ta vlhkost byla dost veliká."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Práce budou kromě sanace zdiva a drenáže objektu zahrnovat také opravy dešťových svodů a kanalizace a odvodnění anglických dvorků. Součástí bude montáž vzduchotechniky, pořízení akumulačních nádrží na dešťovou vodu a kompletní zateplení fasády."
Denisa Rožnovská Rojíčková, ředitelka ZŠ a MŠ F-M Skalice: "V letošním roce by se měla udělat ta hydroizolace a vzduchotechnika, aby se zajistilo odsávání z kuchyně, s tím, že musí to být zhotoveno alespoň ta část školní jídelna a školní kuchyň do 26. srpna, abychom mohli normálně začít provoz od 1. září."

Škola pak bude mít zhruba měsíc přesunutý provoz jedné části mateřské školy do náhradních prostor. V příštím roce by pak měla pokračovat ve zbylých etapách rekonstrukce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy