Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek chystá opět program na podporu sociálních služeb. Loni rozdal 12 milionů korun

Frýdek-Místek výrazně podporuje poskytovatele sociálních služeb. Letos magistrát rozdělil mezi 36 žadatelů celkem 12 milionů korun. Stejná částka by měla jít mezi zájemce i příští rok. Peníze mají pomoct současné služby udržet a také Cílem je současné služby udržet a také podpořit případně nové.

Nízkoprahový klub Nezbeda letos otevřel už druhou pobočku na Husově ulici. Jeho asistenti tady pomáhají dětem z vyloučených sociálních lokalit.

Irena Pečinková, sociální asistent pro děti a mládež: "Mám z toho velkou radost, že to neskončilo, že to pokračuje a že je hodně lidí, kteří tu práci chtějí dělat a dokáží ji dělat srdcem."

Vzniku nového klubu spolu se zázemím pro terénní pracovníky služby Rebel napomohly nejen bývalé městské prostory, ale také dotace na podporu sociálních služeb, kterými město pomáhá jejich poskytovatelům.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "V roce 2020 bylo rozděleno celkem 12 milionů a to mezi 36 žadatelů. Největší část získala Charita Frýdek-Místek, která provozuje například Dům pokojného stáří nebo také Oázu pokoje. Přes 2 miliony korun pak získala Slezská diakonie."
Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "Pro rok 2020 jsme od statutárního města Frýdek-Místek dostali něco přes 4,5 milionu korun na realizaci sociálních služeb a ta částka je tak vysoká z jednoho prostého důvodu, protože Charita Frýdek-Místek je největším poskytovatelem sociálních služeb na území města Frýdku-Místku."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Účelem realizace programu je finanční podpora poskytovatelům registrovaných sociálních služeb, jejich potřebnost je určena ve střednědobém plánu sociálních služeb, a to na období 2020 až 2021. Důvodem podpory je udržení stávajících sociálních služeb a podpora nových sociálních služeb ve Frýdku-Místku."

Rada města schválila dotační podmínky a vyhlášení programu na podporu a rozvoj sociálních služeb i na příští rok.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Pro rok 2021 se předpokládá částka 12 milionů, což ale bude záviset na tom, v jaké výši bude schválen rozpočet města pro rok 2021. Lhůta pro podání žádosti je od 26. srpna do 18. září letošního roku."
Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "Předpokládáme, že budeme žádat stejně jako letos, nebo teda stejně jako pro letošní rok, pro příští rok neplánujeme nějakou novou službu na území města Frýdku-Místku, protože ty dvě, tři, které vznikly letos, tak budeme chtít udržet, trochu stabilizovat, takže ta částka doufám bude zase vyšší než letos, protože těch lidí, kteří u nás pracují a pomáhají potřebným je stále víc a víc."

Charita Frýdek-Místek má na území města 12 registrovaných sociálních služeb, ve kterých pracuje 170 zaměstnanců a dalších několik desítek spolupracovníků a dobrovolníků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy