Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ve Frýdku-Místku plnily v rámci akce Prázdniny ve městě úkoly ze Školy čar a kouzel v Bradavicích

Létání na koštěti, bylinkaření i vaření kouzelného lektvaru. To byla jen část úkolů, které si mohli ve Frýdku-Místku vyzkoušet budoucí malí čarodějové v rámci akce Prázdniny ve městě. Své brány totiž jedno dopoledne dětem otevřela Škola čar a kouzel v Bradavicích.

Sady Bedřicha Smetany se na jedno dopoledne proměnily v ráj malých čarodějů. Desítky dětí si totiž přišly vyzkoušet, co všechno musí poctivý čaroděj kromě kouzlení umět.

Anketa Děti: 1.) "Zrovna tady vyrábíme takový lektvar a tady dostaneme karty a podle toho tady musíme najít ty přísady a pak je dat do kotlíku a pak to pojmenovat." 2.) "Nejvíc se mi líbilo to lovení klíčů a pak jsme tu lítali na koštěti a pak jsme dělali lektvary, pak jsme dělali přívěšek na klíče." 3.) "Takový odznáček takový dá se říct pro štěstí."
Jana Opluštilová, Charita Frýdek-Místek: "Pracovnice centra Pramínek, což je středisko Charity Frýdek-Místek si dnes pro děti připravily dopoledne plné Čar a kouzel a zavedly je do světa Harryho Pottera. Děti si zde můžou vyzkoušet jaké je to létat na koštěti, uvařit si vlastní lektvar a nebo vytvořit kouzelný amulet. Je tady také připraveno pro ně bylinkaření, kde mohou poznat nejčastější bylinky."

Každé stanoviště bylo zaplněné dětmi, největší ohlas ale sklidilo právě létání na koštěti.

Dobrovolník: "Určitě víte, jak se sedí na koštěti, tak kdo mi to předvede? No? Tak a teď je to taková překážková dráha, takže se začíná tam jak je to auto, potom jde se po té čáře, tady uděláte otočku, jedete po té čáře, kde se skáče snožmo, potom je tam takový slalom mezi kuželama a co nejrychleji zpátky do cíle, jo?"
Anketa Děti: 1.) "Nejvíc se mi líbilo tady lítání na koštěti a už jsem tady udělala ještě hledání nějakých bylinek a ještě svůj přívěšek." 3.) "Dělal jsem překážky na koštěti, míchal lektvar, poznával bylinky." – A co se ti nejvíc líbilo? – "Létání na koštěti." – A proč? – "Protože to byla zábava." 2.) "Lítali jsme na koštěti, potom jsme hledali bylinky, potom jsme dělali lektvary a potom jsme si ještě vyráběli přívěšky." – A co se ti nejvíc líbilo? – "Asi to bylinkaření." – A proč? – "Protože to bylo zajímavé."
Michaela Čárková, dobrovolnice: "Děti se snaží najít bylinky podle obrázků a podle toho, co tady vlastně najdou. Slouží to k tomu, aby trošku poznali bylinky, které tady máme, můžou si k nim přivonět, můžou si o nich něco přečíst, pokud je to zajímá a na konci, když splní to stanoviště, tak si odnesou levandulový pytlíček, kde můžou si ho dát třeba pod polštář nebo do skříně, kamkoliv, ono to hezky voní."
Jana Opluštilová, Charita Frýdek-Místek: "Po splnění všech úkolů děti od našich pracovnic dostanou balíček, ve kterém jsou sladkosti, omalovánky, fotorámeček a další věci."

V rámci akce Prázdniny ve městě se můžou děti těšit například na MInivolejbal, aktivity ha hřišti, Dovádivé dopoledne se psy nebo Dopoledne s roboty.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy