Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na trati z Ostravy do Frýdku-Místku srazil vlak starší ženu, zemřela v nemocnici

Neštastná událost s tragickým koncem se stala v sobotu po 14 hodině na trati mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem. Osobní vlak srazil u Lískovce čtyřiašedesátiletou ženu. V kritickém stavu se ji podařilo záchranářům dostat velmi rychle vrtulníkem do nemocnice, tam ale bohužel později zemřela.

Osobní vlak číslo 3136 vyjel ve 14:18 z Lískovce u Frýdku-Místku, když chvíli na to žena zřejmě vstoupila do kolejiště.

Svědek: "Za Lískovcem začal vlak náhle brzdit a zastavil pod mostem. Strojvůdce poté běžel dozadu až k poslednímu vagónu. Průvodčí nám řekla, že to bude minimálně na hodinu, tak jsme začali vystupovat z vlaku. To už přijíždělo auto s doktorem. Ten okamžitě vlezl pod poslední vagón. Do pěti minut pak rovnou přistával vrtulník."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Čtyřiašedesátiletá žena zůstala ležící pod vlakovou soupravou a záchranáři ji nejprve šetrně vytáhli mimo kolejiště. Zasahující lékaři zjistili, že je v bezvědomí, přímém ohrožení života a poraněními v oblasti hlavy. Nezbytné bylo poskytnutí přednemocniční neodkladné péče včetně intubace dýchacích cest a zajištění přístrojově řízeného dýchání."
Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: "Žena z Frýdeckomístecka byla v kritickém stavu transportována do Fakultní nemocnice Ostrava, kde svým zraněním podlehla.  Strojvůdce byl podroben dechové zkoušce, která byla negativní. Rychlost vlaku v místě tragédie byla strojvedoucím dodržena podle předpisů."

Provoz na kolejišti byl po dobu ohledání zhruba na dvě hodiny zastaven. Vyšetřování příčin a okolností úmrtí ženy se budou věnovat policisté Služby kriminální policie a vyšetřování Frýdek Místek.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy