Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na trati z Ostravy do Frýdku-Místku srazil vlak starší ženu, zemřela v nemocnici

Neštastná událost s tragickým koncem se stala v sobotu po 14 hodině na trati mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem. Osobní vlak srazil u Lískovce čtyřiašedesátiletou ženu. V kritickém stavu se ji podařilo záchranářům dostat velmi rychle vrtulníkem do nemocnice, tam ale bohužel později zemřela.

Osobní vlak číslo 3136 vyjel ve 14:18 z Lískovce u Frýdku-Místku, když chvíli na to žena zřejmě vstoupila do kolejiště.

Svědek: "Za Lískovcem začal vlak náhle brzdit a zastavil pod mostem. Strojvůdce poté běžel dozadu až k poslednímu vagónu. Průvodčí nám řekla, že to bude minimálně na hodinu, tak jsme začali vystupovat z vlaku. To už přijíždělo auto s doktorem. Ten okamžitě vlezl pod poslední vagón. Do pěti minut pak rovnou přistával vrtulník."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Čtyřiašedesátiletá žena zůstala ležící pod vlakovou soupravou a záchranáři ji nejprve šetrně vytáhli mimo kolejiště. Zasahující lékaři zjistili, že je v bezvědomí, přímém ohrožení života a poraněními v oblasti hlavy. Nezbytné bylo poskytnutí přednemocniční neodkladné péče včetně intubace dýchacích cest a zajištění přístrojově řízeného dýchání."
Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: "Žena z Frýdeckomístecka byla v kritickém stavu transportována do Fakultní nemocnice Ostrava, kde svým zraněním podlehla.  Strojvůdce byl podroben dechové zkoušce, která byla negativní. Rychlost vlaku v místě tragédie byla strojvedoucím dodržena podle předpisů."

Provoz na kolejišti byl po dobu ohledání zhruba na dvě hodiny zastaven. Vyšetřování příčin a okolností úmrtí ženy se budou věnovat policisté Služby kriminální policie a vyšetřování Frýdek Místek.
Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

24.09. 18:30
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 20 200 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 5 300 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků