Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Starostové rozjeli petici za zrušení dálničního poplatku mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem

Dálnice z Ostravy do Frýdku-Místku by měla být bez poplatku. Dlouhodobě o to usilují starostové třinácti okolních obcí. Nyní se rozhodli odstartovat společnou petici za zrušení dálničního poplatku. Ta bude k dispozici i veřejnosti na úřadech všech dotčených obcí.

Dálnice mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem je v současnosti plná řady omezení. I to je jeden z důvodů, který budí v lidech velké rozpory, že se musí za její využití platit.

Anketa: 1.) "Mělo by se to dočasně znepoplatnit nebo bude to trvat rok, dva a tím pádem to není dálnice." 2.) "Je to nesmysl, strašné v současné době, kdy se tam vůbec nedá plynule jezdit, si myslím, že by měl být opravdu zrušený." 3.) "Určitě bych byla radši, kdyby to nebylo zpoplatněné, protože to je vlastně jediný hlavní tah mezi Ostravou a Frýdkem."

O zrušení poplatku už přes dva roky usiluje také třináct okolních obcí.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Postupně jsme obcházeli různá ministerstva i hejtmanství, tady u primátora Ostravy, u náměstka, takže už nám pomalu dochází řekněme místa, kde můžeme jednat. Mezitím se změnil třikrát ministr dopravy a neustále nám chybí ten partner na druhé straně."

Nyní proto odstartovali petiční akci, kterou osobně na čerpací stanici u dálnice podepsalo jako první zástupci osmi obcí.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Vytvoříme petici, kde se zeptáme na názory našich občanů, jestli si to také myslí, že to není v pořádku, aby se tady platil dálniční poplatek. A doufáme, že těch podpisů a tím pádem každý podpis je argument, sebereme co nejvíce."

Hlavním důvodem jsou podle starostů již zmiňované časté opravy a omezení a také právě dopravní zátěž okolních obcí.

Rostislav Kožušník, starosta Řepiště: "Taky i nás se týká to, že někteří dopravci a občané využívají objízdných tras, aby nemuseli platit dálniční známky."
Petr Baďura, starosta Paskova: "Ta doprava, která dříve byla rozprostřena na tu rychlostní komunikaci, tak se přelívá na starou dálnici, jak my říkáme a zatěžuje vlastně občany Paskova. Nejenom hlukem, ale prostě zvyšuje se tam nebezpečí, měli jsme tam i smrtelné úrazy na té cestě a chtěli bychom, ať prostě tato situace se vyřeší."
Otakar Šimík, místostarosta Ostravy-Jih: "V roce 2016 bylo sčítání aut a například ve Sviadnově bylo za 24 hodin sečteno víc jak 14 500 automobilů."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ono to od začátku nedává smysl. Vždycky to bylo vybudováno jako rychlostní komunikace, rychlá spojnice z Ostravy přes Frýdek na hory a vždy to odlehčovalo a vytvářelo takový obchvat místních obcí, které leží po cestě."
Otakar Šimík, místostarosta Ostravy-Jih: "Tím, že není napojena na další dálniční síť, je to takové jako nelogické, aby tato část se platila. Je lepší stáhnout z okolních vesnic auta na hlavní silnici, aby nezatěžovala ty okolní vesničky."

Petici může přijít podepsat kdokoliv, k dispozici bude na úřadech všech dotčených obcí.

Témata: petice
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků