Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zásahová jednotka rozprášila drogový gang na Frýdeckomístecku. Prý chtěli kvalitní zboží pro sebe

Na Frýdeckomístecku bude pár týdnů problém sehnat kvalitní pervitin. Policisté totiž rozprášili gang, který vyráběl a prodával drogy nejméně od letošního jara. Zadrženo bylo 7 lidí, kteří pervitin i sami užívali.

24letý mladík z Frýdku-Místku si na internetu vyhledal návod, jak se dá uvařit pervitin a dal se do práce. Obklopil se dalšími šesti kumpány, z toho byl dvě dívky. Úlohy měli rozdělené. On drogu vařil a ostatní zajišťovali v Polsku suroviny, kuchyně pro výrobu a nebo drogu prodávali. Policisté je sledovali od ledna. 

Jan Syslo, vedoucí 1. oddělení obecné kriminality PČR FM: "Využívali prostory osob, se kterými spolupracovali. Ať už to byly byty na různých místech města Frýdku-Místku a nebo využívali ubytovací zařízení mimo ČR, kde se připravovala ta výroba a následně se potom dovážel pervitin do ČR."

Drogu vařili v bytech a na ubytovně ve Frýdku - Místku. Používali kvalitní filtry, aby sousedé necítili zápach. Zadrženi byli přímo při výrobě drogy zásahovou jednotkou. Ke všemu se přiznali. Prý si vařili hlavně pro sebe, aby užívali kvalitní pervitin.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek - Místek: "Jednomu z obviněných mužů, tomu hlavnímu, hrozí trestní sazba do deseti let. Těm ostatním do pěti let."

Za dobu, kdy byli pod dohledem policie, vyrobili pervitin asi za 700 tisíc korun. Peníze prý prohrávali při sázkách na internetu, anebo na loterijních automatech. Léky na výrobu drogy obstarávali v Polsku proto, že je tam jejich prodej legální. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyHPF CleanCat s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, kontaktní osoba Ráková Marcela, 596 223 724 (8:00-16:00 hod.),prace@cleancat.cz
Frýdlant nad Ostravicí
od 100 do 100 Kč/hod.

Detail

CENTR GROUP, a.s. - pracoviště Hyundai Nošovice
Nošovice
od 18 400 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP, a.s. - pracoviště Hyundai Nošovice
Nošovice
od 19 940 Kč/měsíc

Detail