Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zásahová jednotka rozprášila drogový gang na Frýdeckomístecku. Prý chtěli kvalitní zboží pro sebe

Na Frýdeckomístecku bude pár týdnů problém sehnat kvalitní pervitin. Policisté totiž rozprášili gang, který vyráběl a prodával drogy nejméně od letošního jara. Zadrženo bylo 7 lidí, kteří pervitin i sami užívali.

24letý mladík z Frýdku-Místku si na internetu vyhledal návod, jak se dá uvařit pervitin a dal se do práce. Obklopil se dalšími šesti kumpány, z toho byl dvě dívky. Úlohy měli rozdělené. On drogu vařil a ostatní zajišťovali v Polsku suroviny, kuchyně pro výrobu a nebo drogu prodávali. Policisté je sledovali od ledna. 

Jan Syslo, vedoucí 1. oddělení obecné kriminality PČR FM: "Využívali prostory osob, se kterými spolupracovali. Ať už to byly byty na různých místech města Frýdku-Místku a nebo využívali ubytovací zařízení mimo ČR, kde se připravovala ta výroba a následně se potom dovážel pervitin do ČR."

Drogu vařili v bytech a na ubytovně ve Frýdku - Místku. Používali kvalitní filtry, aby sousedé necítili zápach. Zadrženi byli přímo při výrobě drogy zásahovou jednotkou. Ke všemu se přiznali. Prý si vařili hlavně pro sebe, aby užívali kvalitní pervitin.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek - Místek: "Jednomu z obviněných mužů, tomu hlavnímu, hrozí trestní sazba do deseti let. Těm ostatním do pěti let."

Za dobu, kdy byli pod dohledem policie, vyrobili pervitin asi za 700 tisíc korun. Peníze prý prohrávali při sázkách na internetu, anebo na loterijních automatech. Léky na výrobu drogy obstarávali v Polsku proto, že je tam jejich prodej legální. 
Povídání v Zeleném baru s biblistou Martinem Prudkým ZRUŠENO!!!

Dnes
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jak se Lotynka napravila / ZRUŠENO!!!

25.10. 15:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 Kč/měsíc

Detail

Stavby Střechy Komíny s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 22 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 5 300 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků