Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku zahajuje desítky kroužků pro děti i dospělé

Lukostřelba, boj s mečem, deskové hry nebo třeba taneční a výtvarné kroužky pro malé i velké. Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku opět rozjíždí v novém školním roce velmi pestrou nabídku kurzů a kroužků. Děti do nich můžete přihlásit téměř kdykoliv.

Děti z Frýdku-Místku se mají během školního roku opravdu na co těšit. Středisko volného času Klíč na svém webu postupně zveřejňuje nabídku zájmových aktivit ze všech oblastí od techniky přes umění až po tanec.

Marie Kopidolová, pedagog volného času: "Máme připraveny výtvarné kroužky už od dvou let pro děti, je to například Výtvarníček, či Barvička, kde vlastně děti můžou navštěvovat kroužky už i s rodiči a potom tam máme Paletku, Paletka mladší, Paleta pro starší, Mozaiku a Šperkování. V průběhu celého roku vlastně děti v tomto kroužku rozvíjejí svoji jemnou motoriku."

Výrobky si pak děti odnášejí domů. Ve středisku mají také keramickou dílnu, kam se mohou přihlašovat i dospělí. Malé i větší tanečníky zase potěší výuka Disco Dance a Show Dance.

Linda Hořáková, taneční lektorka: "Máme výkonnostní kategorii hobby a závodní, kdy hobby mají trénink jednou týdně po hodině a je to pololetní kroužek. Závodní mají celoroční kroužek a nacvičují složitější taneční choreografii, se kterou potom jezdí na soutěže a mají veřejné vystoupení. Během kroužků se zaměřujeme nejenom na tanec, ale i na rozsahy, na lepší flexibilitu, děti se učí třeba nové základy her, učí se samostatnost, vnímat rytmus, tempo."

Připraveny budou i další pohybové a sportovní aktivity, pro nejmenší například kroužek Hopsalínek nebo Malí sportovci.

Kamila Sikorová, pedagog volného času: "Pro větší děti máme například Sportíky, Míčové hry, kroužek Nerfekt, který je velmi oblíbený a letos nabízíme už šest kroužků badmintonu, které děti mají rády. Dále nabízíme kroužek Lukostřelby, nebo například Judo a Boj s mečem."

Ať jste malí nebo velcí, můžete si přijít zahrát i deskové hry. Šachisté například připravili na 45 šachových kroužků.

Antonín Surma, Beskydská šachová škola: "Máme pravidelně v úterky i šachové odpoledne a večery pro širokou veřejnost a chodí tam děti od pěti let, až po staříky, dneska již 99letý pan Koval také tady pravidelně hraje, takže každý, kdo má rád hru šachy, tak bude vítán a rád bych pozval i všechny zájemce o jiné netradiční deskové hry, máme pravidelně každou středu Deskový klub čtyřhodinový, kde kterýkoliv zájemce najde, ať už karetní hry, deskové hry, takže se tam vyřádí."

A rozhodně se nemusíte bát, lektoři vás i děti všechno rádi naučí od základů.

Patrik Siegelstein – ředitel SVČ Klíč Frýdek-Místek: "Kroužky budou začínat vlastně koncem září, v průběhu října a potom dalších spoustu kroužků nabízíme i v průběhu celého školního roku. Důležité je, že do většiny kroužků není nikdy pozdě se přihlásit. Nemusí mít lidi strach, i když se nestihli přihlásit a nestihli první, druhou, třetí schůzku kroužků, že už se přihlásit nemůžou. Mohou přijít, my jim upravíme zápisné a mohou pokračovat normálně v kroužku."

Podrobnosti najdete na internetových stránkách Střediska volného času Klíč, kde nově zavedli možnost online plateb a rozšířili klientské centrum.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy