Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koronavirus se dostal na 8. Základní školu Frýdek-Místek, dvě třídy jsou v karanténě

Pedagogové i žáci ze dvou tříd na 8. Základní škole ve Frýdku-Místku museli do karantény. Škola zavedla po dohodě s hygieniky mimořádná opatření, výuka ale ohrožena není, od pondělí bude pouze zkrácena. Hygienici nyní trasují nakažené a čeká se na jejich další rozhodnutí.

Školní rok začal ve Frýdku-Místku zcela bez komplikací. Výuku zahájily téměř všechny školy. Za pár dní už ale bylo všechno jinak. Nákaza Covid-19 se dostala na základní školu "Osmička". Nemocní mají být tři lidé.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Situace ve městě a jeho okolí není podle posledních čísel vůbec dramatická, přestože denní přírůstky v celé zemi dosáhly 650 nových případů. Na druhou stranu máme již dvě třídy v karanténě na 8. ZŠ. Rodiče dětí, kterých se to týká, byli informováni přes informační systém školy."

Škola uvedla, že vzhledem k současné situaci a z rozhodnutí KHS v důsledku karantény několika pedagogických pracovníků a dvou tříd, přijala mimořádná opatření. Žáci musí nosit každý den do školy dvě roušky. 

Iveta Wilczková, ředitelka školy: "Jednu roušku mají nasazenou ve společných prostorách školy a druhou mají uloženou v igelitovém sáčku pro případnou výměnu. Na používání roušek ve výuce se žáci domluví s vyučujícím. Dle instrukcí KHS není nutné omezit provoz jídelny, školní družiny a výuka se nepřerušuje."

Od pondělí 7.9. bude výuka pouze zkrácena. První stupeň bude končit mezi 11:20 až 11:40 a druhý stupeň mezi 12:25 až 12:45.

Iveta Wilczková, ředitelka školy: "Dodržujeme platná hygienická i epidemiologická pravidla a v součinnosti se zřizovatelem se řídíme pokyny KHS a MŠMT."
Aleš Kotrla, mluvčí KHS Ostrava: "V současné době probíhá epidemiologické šetření. Zajišťují se epidemiologicky významné kontakty."

Rodiče budou o dalším vývoji situace informováni prostřednictvím školního informačního systému Bakaláři. Hygienici musí otestovat celý pedagogický sbor a zřejmě i děti, které přišly s nakažemými do kontaktu. Výsledky by měly být známy na začátku příštího týdne. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyStřední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. - pracoviště Chlebovice - Diamo
Frýdek-Místek
od 16 800 do 18 500 Kč/měsíc

Detail

RenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště kravín Skalice
Frýdek-Místek
od 130 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry