Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé ve Frýdku-Místku odvolali předsedu kontrolního výboru

Zastupitelé odvolali předsedu kontrolního výboru. Návrh na změnu předložili nečekaně Piráti a v hlasování byl později přijat. Z pozice předsedy tak po deseti letech odchází Ivan Vrba z KSČM, kterého nahradil Igor Juriček právě z Pirátů. Jak sám řekl, chtěl by prozkoumat všechny vážné kauzy, které v posledních letech otřásly městem.

Dvanácté zasedání zastupitelstva Frýdku-Místku začalo nečekanou změnou. Piráti nechali zařadit do programu mimořádný a nový bod jednání s názvem Změna v obsazení funkce předsedy kontrolního výboru zastupitelstva města. ČSSD si vzápětí vzala 20 minut na poradu a po návratu všech do lavic se bez složitých diskuzí k tomuto tématu přistoupilo k hlasování. V tom se 26 ze 42 přítomných zastupitelů vyjádřilo pro změnu předsedy kontrolního výboru. Tím byl doposud Ivan Vrba z KSČM, který vykonával tuto funkci třetí volební období, dohromady tedy už desátým rokem. Krok Pirátů pro něj tak byl dost překvapující.

Ivan Vrba, odvolaný předseda kontrolního výboru: "Tak se nedá nic dělat. Je to politické rozhodnutí. Piráti sami zdůvodňovali, že v tom není nic osobního a zdůvodnili to vlastně tím, že jsem členem KSČM. Jinak to je celé. Možná, že měli nějaký úkol, nechci spekulovat, seshora, tak ho splnili, budou teď slavní no, to je celé."

Novým předsedou tak byl s oficiální platností na základě usnesení zvolen Igor Juriček z Pirátské strany, podle kterého šlo čistě o splnění stranického politického cíle.

Igoru Juriček, nově zvolený předseda kontrolního výboru: "My jsme šli do voleb s tím, že chceme na magistrátu provést určité změny, dnes se nám jedna velká změna podařila, že jsme vlastně se zbavili posledního komunisty ve velké funkci ve vedení města. Kontrolní výbor teď konečně nebude veden vlastně členy skryté koalice, ale bude veden skutečně opozicí a bude moct skutečně fungovat tak, jak má a svobodně."

Změnu podpořilo dohromady 5 politických klubů.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "KDU-ČSL dlouhodobě usiluje o tom, aby na všech úrovních nebyli komunisté ve vedení, samozřejmě jak ve vládě, na krajích i na magistrátech, proto jsem velmi rád, že se dnes našel dostatečný počet hlasů na odvolání předsedy kontrolního výboru, který byl právě zvolený za KSČM."
Igor Juriček, nově zvolený předseda kontrolního výboru: "Svou funkci jako předseda kontrolního výboru bych chtěl začít tím, že se zaměříme na kauzy, které otřásaly v posledních letech městem. Mám už předem připravená nějaká témata, kterým se chci věnovat a vlastně vím, kterým směrem ty kontroly začít z pozice předsedy kontrolního výboru."

Kontrolní výbor zastupitelstva města má ve Frýdku-Místku včetně předsedy celkem 11 členů.

Témata: zastupitelstvo
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Mark2 Corporation Czech a.s. - pracoviště Pivovar Nošovice
Frýdek-Místek
od 100 Kč/hod.

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry