Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na hřbitově ve Skalici se opravují chodníky, hotovo by mělo být do Památky zesnulých

Hřbitov ve Skalici dostane dalších 370 metrů čtverečních nových chodníků. Místní osadní výbor požádal magistrát o opravu a ten jim vyšel vstříc. Hotovo by mělo být do konce října a rekonstrukce, na jejímž konci bude krásný chodník se zámkovou dlažbou, vyjde bez daně na 850 tisíc korun.

Hřbitov je místem posledního odpočinku, na kterém by měl panovat hrobový klid. To teď ale neplatí ve Skalici, kde probíhá čilý stavební ruch. Intenzivně se tady pracuje na výstavbě další části nových chodníků.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "V současné době probíhá ve Skalici na hřbitově druhá etapa rekonstrukce chodníků, ta první etapa proběhla v roce 2014 a dneska po šesti letech se vrháme právě na tu druhou etapu. V současné době technické služby pro město tady rekonstruují 370 metrů čtverečních chodníku, který je ten původní ještě asfaltový, který byl položen vyloženě jenom na zemině. Neměl žádnou podkladnou vrstvu a proto právě potřeboval vyměnit. Měníme ho za klasickou zámkovou dlažbu tvaru kost, která je tady už použita vedle."
Jaromír Kohut, ředitel T-S Frýdek-Místek: "Ty práce probíhají zase v odkrytí toho stávajícího asfaltobetonového povrchu, bude tam připraveno nové podloží, vybetonovány obrubníky a položena šesticentimetrová dlažba zámková. S tím, že samozřejmě chceme, aby ty práce byly dokončeny do konce měsíce října, tak aby památka zesnulých proběhla už v novém hávu."

Někdo by mohl namítat, že současný asfalt nemusí být ve špatném stavu a peníze se tak místo do zdejšího hřbitova mohly investovat jinde, ale podle náměstka primátora o rekonstrukci požádal skalický osadní výbor a magistrát města mu vyšel vstříc, protože hřbitov je pro zdejší obyvatele místo, které je třeba opečovávat.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Osadní výbory mají každý rok vyčleněnou část peněžních prostředků z městského rozpočtu na to, aby mohly ve své městské části budovat co uzná ten osadní výbor za vhodné. Oni si vždycky na začátku roku určí priority a ty poté město, investiční odbor to bývá nebo odbor dopravy, který buduje cesty, veřejná osvětlení, chodníky, jako děláme teď a osadní výbor právě na tento rok zařadil opravu právě zbytku chodníků ve Skalickém hřbitově, tak aby se tady lépe žilo zase o kousek."

Druhá etapa rekonstrukce chodníků vyjde městskou pokladnu na 850 tisíc korun bez DPH.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail