Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek se přihlásil do Plavecké soutěže měst. Zabojovat o nejlepší výsledek může přijít úplně každý

Máte rádi plavání? Přijďte pomoc zabojovat o výhru v Plavecké soutěži měst. Rozhodně nemusíte být žádní sportovní přeborníci, soutěž je určena všem bez ohledu na věk. Stačí ve středu 30. září libovolně uplavat pouhých 100 metrů v jednom ze dvou městských bazénů. Na Olešné nebo na školním bazénu Základní školy Jiřího z Poděbrad.

Staňte se na chvíli plaveckým reprezentantem svého města. Frýdek-Místek se totiž přihlásil do 29. ročníku Plavecké soutěže měst a potřebuje k tomu každého vodomila, který zvládne uplavat pouhých sto metrů v plaveckém bazénu.

Jana Adamczyk Vicherová, vedoucí Aquaparku Olešná: "Aquapark Olešná se přihlásil do celorepublikové sportovní soutěže, kdy součástí tohoto sportovního týdne je i plavecký den. Takže jsme se připojili se všemi našimi bazény, se kterými jsme mohli. Na Aquaparku Olešná ten den od začátku otevírací doby do sedmi do večera bude probíhat měření času těchto reprezentantů."

Kromě aquaparku se bude soutěžit i na bazénu Základní školy Jiřího z Poděbrad, kde se navíc přidají v rámci povinné plavecké výuky i školy, sportovní kluby a samozřejmě libovolně také veřejnost. U obou bazénů získají zájemci navíc slevu na vstupné.

Lada Bezručová, pracovnice Aquaparku Olešná: "Pokud klient přijde na recepci, zeptáme se ho, jestli se bude chtít zúčastnit plavecké soutěže měst. Pokud ano, dostane desetiprocentní slevu z ceny vstupného, poté půjde na bazén a tam proběhne měření a zapisování."
Jana Adamczyk Vicherová, vedoucí Aquaparku Olešná: "Pak si ho odchytí takzvaný regulovčík, který mu ukáže, kde může tu stovečku zaplavat a on si to může uplavat libovolným způsobem, tak jak to zvládne."

Plavecká soutěž měst oslovuje zájemce všech věkových kategorií. Od předškoláků až po seniory. Za dobu svojí existence se stala důležitou součástí propagace kondičního plavání jako vděčné, celoročně i celoživotně využitelné pohybové aktivity. Do akce se může zapojit každý, kdo ve městě bydlí, pracuje či studuje. Stejně tak pořadatelé umožní účast všem přespolním zájemcům z řad pravidelných či příležitostných plavců.

Jana Adamczyk Vicherová, vedoucí Aquaparku Olešná: "My samozřejmě jeho účast zapíšeme do listiny, kterou budeme následně posílat k vyhodnocení organizátorům."

Soutěž nemá podobu klasické štafety a jednotliví účastníci, kteří budou mít zájem vylepšit si dosažený čas, mohou organizátory požádat, aby jim umožnili absolvovat stometrovou trať ještě jednou. To ale není pevně daným pravidlem, záležet bude tedy pouze a jedině na dobré vůli rozhodčích.

Jana Adamczyk Vicherová, vedoucí Aquaparku Olešná: "Našim reprezentantům z daného města, kteří přijdou naše město podpořit nabízíme deseti procentní slevu a těšíme se na hojnou účast."

Hlavním organizátorem akce je Česká asociace Sport pro všechny, v tomto případě tak bude jednoznačně platit, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, nebo si spíš hlavně zaplavat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyPedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

VITALITY CZ, s.r.o. - Bystřice
Bystřice
od 8 100 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o. - pracoviště Sviadnov
Frýdek-Místek
od 20 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail