Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby Frýdek-Místek letos slaví 25. narozeniny, den otevřených dveří bohužel nebude

Nemají žádné dluhy a téměř všechny práce zvládnou udělat sami. Možná právě proto jsou vzorem pro řadu měst nejen v našem kraji. Technické služby Frýdek-Místek letos slaví své pětadvacáté narozeniny. Firma která patří mezi významné zaměstnavatele ve městě, toho za svou existenci dokázala opravdu hodně.

Historie technických služeb ve Frýdku-Místku se datuje až do roku 1968. Nová společnost TS, tak jak si známe dnes, pak vznikla dlouho po revoluci, a to až 1. července 1995. Po přelomu milénia pak začala zaznamenávat významný posun v kvalitě a rozsahu služeb.

Jaromír Kohut, ředitel TS Frýdek-Místek: "Zdůraznil bych asi v roce 2007 založení vlastní pohřební služby, protože již v té době jsme začali pro město vykonávat správu a údržbu hrobové matriky, veřejných pohřebišť."

S příchodem hospodářské krize po roce 2010, kdy měla firma historicky minimální počet zaměstnanců a bojovala o každou zakázku, přišel významný mezník v roce 2014.

Jaromír Kohut, ředitel TS Frýdek-Místek: "Statutární město začalo využívat zadávání veřejných zakázek v rámci systému inhouse, v říjnu 2014 jsme na základě nové uzavřené smlouvy získali hospodářskou správu místních a účelových komunikací, takže veškerá ta zodpovědnost z města se přenesla na nás."
Michal Rylko, místopředseda představensta TS F-M: "Provoz komunikace je jeden z takových těch větších provozů, ten má ve svém portfoliu služeb správu a údržbu vlastně těch místních komunikací z pohledu čištění, zimní údržby, oprav výtluků, celoplošných oprav, opravy dlážděných povrchů, dopravní svislé a vodorovné značení a tak dál."

Provoz veřejné osvětlení má na starosti i lampy v místních částech a také výstavbu a opravy optické sítě a udržuje v provozu 111 kamer na území města.

Michal Rylko, místopředseda představensta TS F-M: "Provoz veřejná zeleň, ten má na starosti mimo údržbu veřejné zeleně ve městě i například správu pohřebišť a také pohřební službu Pietas."
Jaromír Kohut, ředitel TS Frýdek-Místek: "Kromě toho jsme museli řešit jednak, že se některé ty činnosti rozšiřovaly, jako byl úsek pro správu a údržbu bytového a nebytového fondu, tak některé dílčí oblasti."

Drtivou většinu služeb zvládají technické služby svépomocí, mají veškerou možnou techniku.

Michal Rylko, místopředseda představensta TS F-M: "Co se týká nějakých oprav komunikací a podobně, všechno vlastně si děláme sami, je to frézování, pokládka strojní, válce a tady tyto věci, takže je to obrovský jakoby záběr pro tu společnost, dneska jsme i poměrně významný zaměstnavatel na území města."
Jaromír Kohut, ředitel TS Frýdek-Místek: "Prakticky od toho roku 2014 neustále rosteme, jak co se týče výkonu, kdy ty tržby od těch zhruba 160 milionů ročně dosáhly historického maxima v roce 2019, tam jsme překonali hodnotu 200 milionů, souběžně s tím samozřejmě zvýšené nároky na počty zaměstnanců, takže rok 2019, 223 zaměstnanců v přepočtených stavech.

Od roku 2010 investovala společnost 126 milionů korun do areálu a do obnovy a rozšiřování vozového parku.

Jaromír Kohut, ředitel TS Frýdek-Místek: "Jen v posledních pěti letech to bylo zhruba 90 milionů, chci podotknout, že na veškeré tyto investice nečerpáme žádné úvěry. Prakticky od roku 2012 odvádíme i městu dividendy a za posledních pět let to bylo necelých 20 milionů korun."

Za pětadvacet let toho technického služby dokázaly opravdu mnoho a staly se dokonce i názorným příkladem pro jiná města.

Michal Rylko, místopředseda představensta TS F-M: "Byli tady kolegové z technických služeb Olomouc i včetně zástupců vedení města, byli tady také z Kopřivnice, z Nového Jičína."

Letos byla původně v plánu velká oslava narozenin, ale bohužel se kvůli pandemii koronaviru musela zrušit, stejně tak nebude ani Den otevřených dveří, který byl plánován na sobotu 10. října a za posledních roky se stal ve městě oblíbenou tradiční akcí.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků