Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ve Frýdku-Místku budou pátrat po pokladu zbojníka Juráše

Ještě před svým dopadením ukryl na tajném místě ve městě velkou část svého pokladu. To praví více než 300 let stará pověst o zbojníkovi Jurášovi. V úterý 13. října se mohou do hledání tohoto pokladu zapojit především děti z Frýdku-Místku. Akci si pro ně připravilo Turistické informační centrum.

Děti ve Frýdku-Místku se mohou vydat po stopách dosud neobjeveného pokladu zbojníka Juráše. Turistické informační centrum ve spolupráci s Muzeem Beskyd si pro ně připravilo odpoledne plné tajemných příběhů a pověstí ze zbojnického života v Pobeskydí. Speciální komentovaná prohlídka pro rodiny s dětmi přiblíží také něco o životě samotného zbojníka Juráše.

Lucie Talavašková, TIC Frýdek-Místek: "Juraj Jurášek známý především jako Juráš byl nerozlučným druhem obávaného zbojníka Ondráše, jenž zahynul právě Jurášovou rukou ve Sviadnovském hostinci U matky roku 1715. Juráš svého druha zradil především kvůli žárlivosti, ale také kvůli bohaté odměně, jež byla vypsaná na Ondrášovu hlavu, nicméně ani sám zrádný Juráš, dalo by se říci téměř do roka a do dne, doplatil na svůj hanebný čin a kapitola jeho života se uzavřela na popravišti v Těšíně. Málokdo ovšem ví, že ještě před svým dopadením ukryl na neznámém místě ve Frýdku velkou část svého nakradeného bohatství, za kterým se v úterý 13. října vypravíme."

Děti se tak promění v malé detektivy, kteří budou možná s lehkou pomocí rodičů a průvodců rozplétat více než 300 let starou záhadu.

Lucie Talavašková, TIC Frýdek-Místek: "V 15:30 vyrazí děti spolu s naší průvodkyní ze zámeckého náměstí, projdou tajemným sklepením Frýdeckého zámku a dojdou až k jediné bazilice v Moravskoslezském kraji, během cesty budou plnit úkoly, které je dovedou k ukrytému pokladu. Na akci je nutná rezervace. Rezervace přijímají všechny naše pobočky Turistického informačního centra ve Frýdku, Místku a ve Frýdlantu nad Ostravicí. Vstupné činí 80 korun pro dospělou osobu, děti do 15 let zaplatí pak 60 korun."

Z dalších speciálních komentovaných prohlídek už v Turistickém informačním centru připravují na poslední říjnovou sobotu netradiční akci s názvem Tajemství frýdeckého hřbitova.
Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

STAKOV, s.r.o., pracoviště Zelinkovice
Frýdek-Místek
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Green Gas DPB, a.s. - pracoviště Paskov
Paskov
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků