Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dražba budovy fitnesscentra ve Frýdku-Místku bude 12. listopadu, odstartuje na více než 5 milionech korun

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek už naplánoval termín dražby budovy fitnesscentra na ulici 8. pěšího pluku. Proběhne 12. listopadu a vyvolávací cena bude začínat na znaleckém odhadu za budovu, což je 5 milionů 150 tisíc korun. Ještě předtím budou ale pro zájemce naplánovány 3 prohlídky objektu. Do dražby půjde pouze budova, vybavení patří provozovatelce fitnesscentra.

Budova na rohu ulice 8. pěšího pluku je poslední z části velkého komplexu, který kdysi celý vlastnilo město. Doposud v ní sídlí fitness centrum a jeho majitelka má prostory v pronájmu. Teď už je ale rozhodnuto, že objekt se prodá v dražbě.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Budova není zrovna v ideálním stavu a bylo by nutno činit další opravy a investice do této budovy v řádech milionů korun. Jde tam zejména o okna a střechu, nicméně celé by se to jevilo pro město nerentabilní, protože ten výnos z nájmu není takový, aby pokryl ty budoucí náklady na opravy a investice, proto tu budovu prodáváme."

Budova je z roku 1975 a stavebně a technický stav odpovídá jejímu stáří a opotřebovanosti. Energetická náročnost se na hodnotě E a pro prodej hraje i fakt, že město pro budovu nemá další využití. Nabídlo ji k odborům magistrátu i městským společnostem a příspěvkovým organizacím.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Opravdu není v zájmu města dále prostě tuto budovu vlastnit. Naopak očekáváme od té dražby, že nám přinese potřebné finanční prostředky do rozpočtu města."

Dražba se uskuteční 12. listopadu v 15 hodin v hlavní budově frýdeckého magistrátu.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Vyvolávací cena se odvíjí od obvyklé ceny zjištěné znalcem a bude se zahajovat v dražbě na částce 5 150 000,- Kč. Minimální příhoz bude 50 tisíc korun."

Fitness centrum je nyní z rozhodnutí vlády uzavřené a jeho majitelka sama neví co bude dál, zda vůbec bude po dražbě moci v prostorách dál fungovat. Na kameru s námi o tom ale mluvit nechtěla. Lidé si ale podle jejích slov přejí, aby fitnesscentrum zůstalo zachováno. Celá budova bývalého komerčního centra je rozdělena na tři části a má také tři majitele. Část s ordinacemi zubařů je v majetku jednoho z lékařů. Část s restaurací a službami je v majetku společnosti Limit Invest s.r.o., která už v minulosti požádala město o odkup části s fitness centrem. Do reportáže se nám ale zástupce firmy nechtěl vyjadřovat s tím, že zatím neví, zda se do dražby přihlásí.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ten, kdo splní podmínky pro účasti v dražbě, zejména složení dražební jistoty ve výši jeden milion korun, tak se účastnit může a v podstatě měli jsme i žádost o prodej této budovy ze strany jedné soukromé společnosti, ale my jsme nechtěli jít cestou přímého prodeje, právě jsme se rozhodli pro tu dražbu, aby se skutečně ukázalo, jaká je obvyklá cena a pro tyto účely se ta dražba hodí nejlépe."

Pro zájemce budou připraveny tři prohlídky objektu. První bude už příští týden ve čtvrtek 22. října v 10 hodin. Další pak 29. října ve 13 hodin a poslední 4. listopadu v 15 hodin.

Nahlásit chybu


K tématu

Autovraky postupně mizí z ulic Frýdku-Místku. Město chystá i jejich dražby

22. května 2025 16:13 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek pokračuje v systematickém odstraňování autovraků z ulic. Nově má k dispozici vyhrazené odstavné parkoviště, kam může nepojízdná vozidla přesouvat, a připravuje také jejich dražby. Cílem je zlepšit vzhled veřejného prostoru a zkrátit dobu, po kterou vraky zabírají místa na parkovištích.


Předvánoční atmosféru navodily jarmarky v Janovicích a na Bystrém

Dnes 9:04 | Janovice | Libor Běčák

Tradice rozsvícení vánočních stromů se drží i v Janovicích. Vánoční jarmark s mnoha stánky a hudebním programem se konal také v místní části Bystré.

Dobrovolníci pořádají Vánoční sbírku pro děti z ostravských nemocnic

Včera 17:48 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Dlouhé dny v nemocnici jsou pro děti náročné, zvlášť v období Vánoc. Skupina dobrovolníků z Ostravska proto organizuje Vánoční sbírku pro děti v ostravských nemocnicích, která má dětem přinést více radosti, hry a pocit, že na ně někdo myslí. A to na základě konkrétních přání zdravotníků z jednotlivých oddělení.

Auto v kolejišti zastavilo tramvaje. DPO zařídil náhradní dopravu

Dnes 1:19, vydáno včera 19:31 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

V Ostravě skončilo další auto v kolejišti tramvají. Tentokrát u frekventované křižovatky ulic Martinovská a Opavská. Událost omezila provoz tramvají číslo 4. Dopravní podnik Ostrava zařídil náhradní dopravu.

Otužilci plavali na Žermanické přehradě Mikulášskou štafetu

Včera 13:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na Žermanické přehradě se v sobotu 6. prosince konala tradiční Mikulášská přeplavba. Jedná se o štafetu otužilců, kteří uplavali trať delší než 5 kilometrů.

Havířov velkolepě oslavil 70 let od založení města

Včera 10:20 | Havířov | Bára Kelnerová

Vladimír Hron, Big Band Felixe Slováčka, představení Kůň pátý element, kapela Mirai a nakonec ohňostroj. Tak takovou oslavu připravilo město k 70. výročí založení Havířova. Pozváni byli i všichni obyvatelé narození v roce 1955.

Opava-Jaktař rozsvítila dřevěný betlém: klienti Charity přidali vyřezávaného velblouda

Včera 14:45 | Opava | Yvona Fajtová

Už potřetí se v Opavě-Jaktaři slavnostně rozsvítil vyřezávaný betlém, který vyrábějí klienti a zaměstnanci Charity Opava. Letos k němu přibylo nové vyřezané zvířátko – velbloud. Betlém vznikl před třemi lety na přání místních obyvatel, kteří v městské části postrádali vánoční výzdobu.

Stavba vodovodu na ulici Na Stráni omezuje dopravu, potrvá do konce tohoto roku

Včera 13:20 | Karviná | Gabriela Stašová

V karvinském Ráji momentálně probíhá výměna vodovodního řadu. O veškerých opravách byli obyvatelé včas informováni.

Čerpali podporu určenou pro ukrajinské uprchlíky. Cizinci podvodem získali 2,8 milionu korun

5. prosince 2025 10:37 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Za dávky získali 2,8 milionu korun. Přitom na ně neměli nárok. Dva cizinci využili údaje několika ukrajinských žen a pobírali na ně příspěvek na bydlení. Společně se svými partnerkami peníze utráceli za dovolené a nákupy. Kriminalisté obvinili muže i jejich přítelkyně z trestného činu.

Modernizace střechy na zimním stadionu je dokončena

5. prosince 2025 10:54 | Havířov | Bára Kelnerová

Modernizovaná víceúčelová hala v Havířově je opět v provozu. Město představilo novou střechu, vylepšenou akustiku, moderní vzduchotechniku i osvětlení a současně oznámilo, že po sezóně plánuje výměnu chladící desky.

Glow Up University Tour zavítalo poprvé i do Karviné, studentům ukázalo možnosti vysokých škol

Včera 13:10 | Karviná | Gabriela Stašová

Veletrh vysokých škol v Moravskoslezském kraji, Glow Up University Tour, se zastavila i v Karviné, aby ukázala studentům, že jít na vysokou školu má smysl a že i oni mohou nalézt svůj vysněný obor v regionu.

Senioři si na besedě vyslechli rady k bezpečnosti v dopravě a ochraně před podvodníky

5. prosince 2025 10:04 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Ve velkém sále Kulturního centra ve Frýdlantě nad Ostravicí se sešli senioři, aby si vyslechli rady o tom, jak se chovat bezpečně nejen v dopravě, ale také jak se bránit nejrůznějším podvodníkům.

Pracoval na střeše a spadl z výšky sedmi metrů. Muž krvácel z hlavy a vážně si poranil nohu

5. prosince 2025 9:15 | Čeladná | Anna Břenková

Spadl z výšky okolo sedmi metrů při práci na střeše. Muž utrpěl krvácející zranění hlavy a vážně si zranil nohu. Byl letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice.

Rozsvícení stromu bylo důkazem, že Čeladná prostě žije

5. prosince 2025 7:09 | Čeladná | Petra Dorazilová

Vystoupení zdejších dětí z mateřských škol a základní školy a z dětského domova navodilo sváteční atmosféru, která vedla k rozsvícení vánočního stromu v centru Čeladné. Stalo se tak v předvečer první adventní neděle.

Zapojte se do soutěže o nejlepší sváteční vánočku

4. prosince 2025 7:40 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Vánoce se hlásí o slovo a k nim neodmyslitelně patří i jedna z nejoblíbenějších tradic – pečení vánočky. A upéct opravdu chutnou vláčnou sváteční dobrotu není jen tak. Město Frýdek-Místek spouští již pátý ročník tradiční soutěže O nejlepší sváteční vánočku.

Frýdek-Místek se připojil ke krajskému projektu Povodně cvičně

4. prosince 2025 7:21 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Po zkušenostech s loňskými povodněmi zorganizoval MS kraj školení s názvem Povodně cvičně. Zapojilo se do něj i město Frýdek-Místek a aktuální novinky nám sdělil náměstek primátora Lukáš Kmec.

Čím krmíte ptáky v zimě? Frýdek-Místek instaloval tabule, které poradí

2. prosince 2025 11:45 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

Víte, že pečivo nepatří do ptačího jídelníčku? O správném krmení vodních ptáků informují tabule u řeky Ostravice ve Frýdku-Místku. Nejlepší jsou například vločky, obilí nebo krájená zelenina. Cílem je, aby pomoc ptákům opravdu prospěla.

Dražba budovy fitnesscentra ve Frýdku-Místku bude 12. listopadu, odstartuje na více než 5 milionech korun
Vydáno 12. října 2020 13:44, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek už naplánoval termín dražby budovy fitnesscentra na ulici 8. pěšího pluku. Proběhne 12. listopadu a vyvolávací cena bude začínat na znaleckém odhadu za budovu, což je 5 milionů 150 tisíc korun. Ještě předtím budou ale pro zájemce naplánovány 3 prohlídky objektu. Do dražby půjde pouze budova, vybavení patří provozovatelce fitnesscentra.

Budova na rohu ulice 8. pěšího pluku je poslední z části velkého komplexu, který kdysi celý vlastnilo město. Doposud v ní sídlí fitness centrum a jeho majitelka má prostory v pronájmu. Teď už je ale rozhodnuto, že objekt se prodá v dražbě.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Budova není zrovna v ideálním stavu a bylo by nutno činit další opravy a investice do této budovy v řádech milionů korun. Jde tam zejména o okna a střechu, nicméně celé by se to jevilo pro město nerentabilní, protože ten výnos z nájmu není takový, aby pokryl ty budoucí náklady na opravy a investice, proto tu budovu prodáváme."

Budova je z roku 1975 a stavebně a technický stav odpovídá jejímu stáří a opotřebovanosti. Energetická náročnost se na hodnotě E a pro prodej hraje i fakt, že město pro budovu nemá další využití. Nabídlo ji k odborům magistrátu i městským společnostem a příspěvkovým organizacím.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Opravdu není v zájmu města dále prostě tuto budovu vlastnit. Naopak očekáváme od té dražby, že nám přinese potřebné finanční prostředky do rozpočtu města."

Dražba se uskuteční 12. listopadu v 15 hodin v hlavní budově frýdeckého magistrátu.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Vyvolávací cena se odvíjí od obvyklé ceny zjištěné znalcem a bude se zahajovat v dražbě na částce 5 150 000,- Kč. Minimální příhoz bude 50 tisíc korun."

Fitness centrum je nyní z rozhodnutí vlády uzavřené a jeho majitelka sama neví co bude dál, zda vůbec bude po dražbě moci v prostorách dál fungovat. Na kameru s námi o tom ale mluvit nechtěla. Lidé si ale podle jejích slov přejí, aby fitnesscentrum zůstalo zachováno. Celá budova bývalého komerčního centra je rozdělena na tři části a má také tři majitele. Část s ordinacemi zubařů je v majetku jednoho z lékařů. Část s restaurací a službami je v majetku společnosti Limit Invest s.r.o., která už v minulosti požádala město o odkup části s fitness centrem. Do reportáže se nám ale zástupce firmy nechtěl vyjadřovat s tím, že zatím neví, zda se do dražby přihlásí.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ten, kdo splní podmínky pro účasti v dražbě, zejména složení dražební jistoty ve výši jeden milion korun, tak se účastnit může a v podstatě měli jsme i žádost o prodej této budovy ze strany jedné soukromé společnosti, ale my jsme nechtěli jít cestou přímého prodeje, právě jsme se rozhodli pro tu dražbu, aby se skutečně ukázalo, jaká je obvyklá cena a pro tyto účely se ta dražba hodí nejlépe."

Pro zájemce budou připraveny tři prohlídky objektu. První bude už příští týden ve čtvrtek 22. října v 10 hodin. Další pak 29. října ve 13 hodin a poslední 4. listopadu v 15 hodin.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000022317/drazba-budovy-fitnesscentra-ve-frydku-mistku-bude-12-listopadu-odstartuje-na-vice-nez-5-milionech-korun