Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavba obchvatu Frýdku-Místku přes víkend zcela uzavře Příborskou ulici, staví se nad ní most

Řidiči projíždějící Frýdkem-Místkem by se měli připravit na pořádné dopravní komplikace. V pátek odpoledne se totiž až do konce víkendu zcela uzavře hlavní tah na Příbor, tedy Příborská ulice. Stavbaři totiž potřebují nad ulicí postavit most, který je součástí budovaného obchvatu.

Stavbu obchvatu zatím nic výrazně neomezilo a jede dál podle plánu. Nově už se stavbaři dostali s budovanou estakádou až k ulici Příborská. Řidiči se proto teď budou muset připravit nervy a na víkend se obrnit pořádnou dávkou trpělivosti. Hlavní tah na Příbor se totiž o víkendu zcela uzavře.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ředitelství silnic a dálnic nyní naplánovalo v souvislosti s výstavbou obchvatu dvě uzavírky. Jedna bude v měsíci říjnu, bude to právě pátek, sobota, neděle a druhá bude v listopadu, opět v pátek, sobotu a neděli. S tím, že to souvisí s výstavbou mostu, který je za mnou, aby stavbaři mohli pokročit v té výstavbě, tak musí tady uzavřít dopravu a musí přestavět lešení a udělat tady nějaké kroky, které souvisí s výstavbou toho mostu."

Uzavírka začne v pátek 16. října v 18 hodin a po půlnoci z neděle na pondělí by se měla ulice Příborská opět zprůjezdnit. Ovšem pouze pro osobní auta. Kamiony budou jezdit pravděpodobně ještě měsíc dál po objízdné trase.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Úplná uzavírka silnice číslo I/48 s objízdnou trasou proběhne v předpokládaném termínu od 16. října 2020 od 18:00 hodin do 18. října 2020 do 24:00 hodin. A od 20. listopadu 2020 od 18:00 hodin do 22. listopadu 2020 do 24:00 hodin. Dále v dotčeném úseku silnice číslo I/48 dojde k omezení provozu - vjezdu vozidel, jejichž výška přesahuje 4,2 m s objízdnou trasou pro tato vozidla v předpokládaném termínu od 19. října 2020 do 20. listopadu 2020. V době uzavírek či omezení v dopravě budou vozidla odkláněna na objízdné trasy po přilehlých pozemních komunikacích. Žádáme řidiče, aby respektovali pokyny policistů řídících provoz, přechodnou úpravu provozu – dopravní značení, dbali zvýšené opatrnosti a byli ohleduplní k ostatním účastníkům provozu."

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Dneska si tady nemůže nikdo dovolit pracovat za provozu, protože nikdo nechce připustit další Studénku, takže je třeba právě, aby měla jednak bezpečnost ta stavba a měli bezpečnost právě i ti řidiči, tak budou objízdné trasy po ulici Kvapilové a po třídě 17. listopadu a pokračování potom směrem na Ostravu. 

Ze směru od Příboru budou auta přijíždějící po ulici Příborské sjíždět v tomto místě a dále budou pokračovat směrem na ulici Kvapilova.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "To bude velice problematická situace. Ideální by bylo, kdyby se pokud možno tady ty auta vůbec nedostaly, aby zvolily objízdnou trasu přes Ostravu nebo prostě zvolily jiné cesty, protože jakmile se tady dostanou a pojedou po té ulici Kvapilové a po té ulici 17. listopadu, ta situace bude velice špatná, já si myslím, že tady budou hodinové kolony."

Řidiči, ale i obyvatelé ulic, kterými povedou objížďky, by si tak měli připravit nervy a pořádnou dávku trpělivosti. První etapa obchvatu Frýdku-Místku by měla být hotová do ledna roku 2022. Druhá etapa pak o půl roku později.
STAKOV, s.r.o., pracoviště Zelinkovice
Frýdek-Místek
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Green Gas DPB, a.s. - pracoviště Paskov
Paskov
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. - pracoviště Důl Paskov, Staříč
Frýdek-Místek
od 16 800 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků