Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kultura Frýdek-Místek opět nabízí kino z pohodlí vašeho domova a chystá i další zajímavé on-line projekty

Kulturní život tak jak ho známe se v podstatě opět v důsledku vládních opatření zastavil. Kultura FM zrušila nebo přesunula některé velké koncerty divadla, výstavy, besedy a další akce. O kulturu jako takovou ale lidé nepřijdou. Filmové projekce je možné sledovat on-line. A chystají se i další nové projekty, ke kterým se lidé dostanou díky internetu.

Kulturní domy napříč republikou zejí v těchto dnech prázdnotou. Někde toho využili k úklidu, jinde k opravám, rozhodně je to ale pro provozovatele, podobně jako i v jiných odvětvích, velmi těžké období.

Rostislav Hekera, ředitel KulturyFM: "Trošku jsme s tím počítali, bohužel nás to paralyzovalo natolik, že jsme museli mnoho koncertů zrušit, mnoho divadelních představení, mnoho vystoupení. Některé jsme zrušili úplně, některým jsme předělali termíny, některé chystáme úplně nově."

Po zkušenostech už ve Frýdku-Místku vědí, že lidé mají o kulturu dál zájem a tak chystají postupně nové akce, které by chtěli přesunout na internet. V případě kina už se to podařilo.

Vladan Literák, vedoucí Kina Nová Scéna Vlast: "Podobně jako v březnu, jsme spustili v našem kině projekt společnosti Aerofilm, který se jmenuje Moje kino Live. Jelikož se nemůžeme s našimi diváky setkávat v našem kině, tak jsme zvolili tuto variantu. Alespoň jim teda umožnit jakýsi ten kino zážitek v tom online prostředí."

Promítá se každý den od půl deváté s tím, že na stránkách KulturyFM si zakoupíte lístek a následně dostanete unikátní kód, přes který se můžete připojit do online streamu.

Vladan Literák, vedoucí Kina Nová Scéna Vlast: "Snažíme se přinášet jim například úvody k filmům a nebo je tam k dispozici chat, kde se ti lidé mohou setkávat, atmosféra je tam navozena takovými těmi zvuky kinokaváren a tak dále."

V projektu se nejedná jen o filmy, ale i o besedy. Například v minulosti proběhly s Jaroslavem Duškem, Danem Pribáněm nebo i s Vítem Klusákem.

Vladan Literák, vedoucí Kina Nová Scéna Vlast: "V pondělí bych vypíchnul besedu Terapie sdílením, kde jednou vlastně z autorek je Ester Geislerová, mladší sestra slavnější herečky Anny Geislerové."
Rostislav Hekera, ředitel KulturyFM: "Chystáme nějaké nové pořady, aktuálně pracujeme na hudebním talk show, kde by regionální i mimoregionální kapely mohly vystupovat v rámci nějakého talk show ve spojení s kolegou s dobrým spolupracovníkem Marianem333, který s tím má nějaké zkušenosti. Budeme to dělat jakoby ze studia našeho, které budeme nějak provizorně vytvářet. Kapely tam samozřejmě budou unnpluged živě vystupovat a myslím, že to bude zajímavé."

Kultura FM se tak snaží aktuálně dělat takzvaně hodně muziky za málo peněz, což v této době rozhodně není jednoduché a ráda by díky internetu oslovila například i starší kulturní příznivce.

Rostislav Hekera, ředitel KulturyFM: "Dále hledáme nějaké opět streamovací platformy, i třeba úzkoprofilové pro seniory, nějaké čtení třeba ve spojitosti s knihovnou a tyhle věci, prostě vytěžit z toho, co se dá. Protože sice opatření končí teďkom, ale bohužel jsme realisti a počítáme s tím, že budou minimálně tak do konce roku fungovat."

Sledujte proto pečlivě internetové stránky Kultura FM, případně jejich facebook, či další sociální sítě a nemělo by vám rozhodně z nových plánů nic uniknout.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků