Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek bude mít na Sokolské ulici novou policejní služebnu

Ve Frýdku-Místku bude úplně nové policejní oddělení. Zázemí najdou policisté v budově, kterou jim poskytl bezúplatně magistrát. Ten také aktuálně provádí rekonstrukci interiéru a vše připravuje proto, aby se do budovy mohlo nastěhovat 40 nových policistů z oddělní hlídkové služby.

Bývalá ubytovna na Sokolské ulici bude místem, kde najdou už brzy zázemí desítky nových policistů. Aktuálně tady probíhají stavební úpravy, které objekt přemění na novou policejní služebnu.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Rekonstrukce se týká druhého a třetího nadzemního podlaží. Provede se výměna omítek, výmalba, podlahy a včetně sociálních zařízení, sprch, kuchyňských linek. To jsou takové ty práce a činnosti, které se provádějí běžně v rámci rekonstrukcí, ale pro účely policie je třeba budovu nebo tu její část vybavit i mřížemi, bezpečnostními dveřmi, protipožárními dveřmi a datovými rozvody."

Díky nové služebně se posílí bezpečnost ve městě, a to magistrát vítá. Proto policii vyšel maximálně vstříc.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "My jsme okamžitě začali jednat, hledali jsme lokalitu a místo, kde bychom je mohli umístit a vybrali jsme tady tuto městskou budovu na ulici Sokolská, která je v blízkosti ulice Míru. Tady bude nově od listopadu, nejpozději prosince, 40 nových policistů, kteří budou mít jako prioritu být v terénu a pomáhat s veřejným pořádkem."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Policie má samozřejmě zájem na tom, aby mohla budovu užívat co nejdříve. My jsme se snažili tu rekonstrukci maximálně uspíšit, ale musíme respektovat i dodací lhůtu zhotovitele, kterým jsou Technické služby s tím, že dodací lhůta je 90 dní. Takže práce už probíhají, doufejme, že budou dokončeny co nejdříve, nicméně není možné vyloučit, že to stěhování a zahájení činnosti bude postupné, je to třeba mezi městem a policií koordinovat."

Zřízením oddělení hlídkové služby se navýší počet policistů v terénu a zkrátí se dojezdové časy.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "To znamená, když někdo zavolá 158 nebo 112, že se někde něco děje, tak policisté budou drtivou většinou v terénu, tady budou mít pouze zázemí, kde se budou moci převléknout, osprchovat, vyměnit směny, ale chceme právě zajistit větší bezpečnost občanů ve městě a toho tady tím docílíme."

Rekonstrukce vyjde na více než jeden milion korun a v plné výši ji uhradí město.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme se rozhodli investovat městské prostředky do rekonstrukce, jednak proto, že to je budova v majetku města a jednak samozřejmě proto, že je to pro účely Policie České republiky, což je účel, který je ve veřejném zájmu."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Myslím si, že to je velký úspěch pro Frýdek-Místek. Kdybychom nejednali tak rychle, jak jsme jednali a neměli takovou dobrou spolupráci s Policí České republiky, tak by se nám těch 40 policistů k nám do Frýdku-Místku nepodařilo získat a byli by možná v nějakém jiném městě."

Policie bude mít také výhodu, že budovu dostane od města bezúplatně.
Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Chlebovice
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 5 778 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků