Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vlhkost v suterénu ohrožovala provoz azylového domu pro matky s dětmi. Frýdek-Místek proto zařídil rekonstrukci

Azylový dům pro matky s dětmi Sára ve Frýdku-Místku prochází drobnou rekonstrukcí. Kvůli vlhkosti v suterénu, která by mohla zásadně ohrozit provoz domu se tady dělají nové omítky. Hotovo by mělo být do poloviny listopady a rekonstrukci vysoutěžilo město za 422 tisíc korun.

Suterén azylového domu Sára se momentálně proměnil ve staveniště. Většina prostor se tady dlouhodobě používala jako skladovací.

Jan Savický, Slezská diakonie: "Kde skladujeme nějaké ložní prádlo a věci, které potřebujeme používat pro tu sociální službu, ale je tu i prostor pro poskytování sociální služby, kde může být jedna klientka s dětmi, a to proč se tady něco děje vzniklo proto, že ten dům je hodně starý, nějaká rekonstrukce tady už proběhla, ale problém je se spodní vodou."

Vlhkost následně způsobila poškození omítek a zároveň začala ohrožovat fungování azylového domu.

Jan Savický, Slezská diakonie: "Ta spodní vlhkost vzlíná a začala se projevovat tím, že ta omítka se drolila a na některých místech v těch nebytových prostorech se začala utvářet i plíseň, což už je hodně na hraně a kdyby se to objevilo i v těch prostorech, kde poskytujeme i tu sociální službu, tak tam už bychom nebyli schopni zajistit ty hygienické normy. Proto se to tady opravuje."

Azylový dům funguje pro matky s dětmi ve Frýdku-Místku od roku 2011, zřizovatelem je právě Slezská diakonie, ale dům patří městu, které se nyní o potřebnou rekonstrukci postaralo.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ty prostory byly už opravdu neúnosné, byla tam plíseň, jak v těch zdech, tak ve vybavovacích předmětech, takže bylo třeba opravdu tam provést opatření, aby ta zemní vlhkost ustala v celém objektu."

Omítky poškozené vlhkostí zedníci odstraní, ty nové jsou pak prováděny jako sušicí omítky na bázi hydraulických pojiv a kvarcitového písku. Nové povrchy pak budou vymalovány malířským bílým, vysoce paropropustným nátěrem.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Mám radost z toho, že se letos našly finance právě na sanaci tohoto problému. Azylový dům Sára je totiž velmi potřebná služba na území města Frýdku-Místku, nachází se zde 8 bytových jednotek s celkovou kapacitou 26 lůžek, kde jsou právě matky s dětmi, dále je k dispozici 11 lůžek pro ženy, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení. Cílem je, aby se uživatelé tohoto azylového domu začlenili zpět do běžné společnosti a nalezli vhodné bydlení, k čemuž jim pomáhají sociální pracovníci azylového domu Sára."
Jan Savický, Slezská diakonie: "My jsme moc rádi v tom smyslu, že město jako majitel objektu se o to nějak stará a investovalo nějaké prostředky a nemalé asi, protože bez toho bychom nemohli tu službu poskytovat."

Rekonstrukce byla zadána formou veřejných zakázek a vyjde na 422 tisíc korun. Hotová by měla být do poloviny listopadu.
Sdružení TULIPAN, z.s. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 5 700 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Chlebovice
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků