Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice ve Frýdku-Místku rozšíří kapacitu pro nakažené pacienty. Kritická infrastruktura ve městě funguje bez problémů

Nemocnice ve Frýdku-Místku opět rozšíří kapacitu pro pacienty nakažené koronavirem. Současné jednotky jsou už totiž téměř vyčerpané. Vyplynulo to z jednání městského krizového štábu. Ten zároveň ujistil, že fungování integrovaného záchranného systému ohroženo není. Lidé by také měli zvážit návštěvy úřadů.

Pravidelně každý týden komunikují nyní už online o aktuální situaci členové krizového štábu. Na posledním úterním jednání se opět řešila řada závažných otázek.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Tou nejpalčivější v tuto chvíli je stav ve Frýdecké nemocnici, kde se začínáme dostávat na nějaký bod zlomu, nemocnice to zatím zvládá, ale pokud by se situace rapidně začala zhoršovat, dostali bychom se za hranu."
Jana Březinová, mluvčí Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Aktuálně máme 77 pacientů s Covidem plus, ti leží na třech infekčních stanicích, ty už jsou skoro plné, plus na ARO a na JIPce. Zaměstnanců máme zhruba 45 nemocných včetně karantény."

Nemocnice proto preventivně přešla do fáze, kdy připravuje nové prostory pro otevření další, v pořadí už čtvrté covidové jednotky. Ta by měla mít kapacitu 25 lůžek a zřízena bude místo neurologického oddělení.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Co se týká jednotek integrovaného záchranného systému, tak tady mám dobrou zprávu, ať už se jedná o hasiče, policii, městskou policii, není zde tolik nemocných lidí, ani tolik lidí v karanténě, takže všechny tyto složky integrovaného záchranného systému ve Frýdku-Místku fungují standardně."

V samotném Frýdku-Místku zatím narostl v průměru počet nakažených o více než 400 lidí týdně.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Z pohledu čísel město Frýdek-Místek v rámci Moravskoslezského kraje patří mezi ty premianty, mezi ty lepší, to znamená ani ten počet nakažených přímo ve Frýdku-Místku není takový, jako například v jiných částech Moravskoslezského kraje."

V rámci vládních nařízení změnil magistrát od 3. do do 20. listopadu úřední hodiny pro veřejnost pouze na pondělí a středu vždy od 9 do 11 a od 13 do 16 hodin. V ostatní dny bude úřad pro veřejnost uzavřen. Kontakty mezi sebou omezili i zaměstnanci.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "V současné době dbáme doporučení Vlády České republiky, to znamená všichni zaměstnanci magistrátu, kteří mohou pracovat z domu formou home officu, tak tak vykonávají, máme nakoupeny technologie pomocí nichž můžeme komunikovat online, to znamená většina setkání, většina porad a drtivá většina všech skupinových setkání probíhá videokonferenčním způsobem. Jediné setkání, které musí proběhnout fyzicky, jsou například obhlídky v terénu, například při kontrolních dnech investičních akcí."

Magistrát tak doporučuje obyvatelům, aby zvážili, zda nemohou své záležitosti vyřešit elektronicky nebo po telefonu. Případně si nejlépe dopředu zavolali a dohodli si potřebný termín. Pro vyřízení dokladů a evidence vozidel funguje elektronický rezervační systém.
CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Raškovice
Raškovice
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 620 Kč/měsíc

Detail

RenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště kravín Skalice
Frýdek-Místek
od 120 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků