Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na sídlištích a v parcích ve Frýdku-Místku začal sběr popadaného listí

Už třetí týden běží ve městě naplno podzimní úklid. Zaměstnanci technických služeb sbírají napadané listí. Po intenzivní práci na hřbitovech se nyní po Památce zesnulých přesunuli na sídliště a do parků. Pokud vše půjde podle plánu, hotovo by mělo být nejpozději do 10. prosince.

Traktorové sekačky už brázdí ulice ve Frýdku-Místku a sbírají opravdu velké hromady popadaného listí. Kde to nejde za pomoci techniky, jsou připraveni vyhrabávat listí pracovníci technických služeb ručně.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Technické služby začínají stejně jako každým rokem podzimní úklid ve městě, to znamená začíná shrabování listí a začíná úklid na pozemních komunikacích, stejně tak probíhá blokové čištění silnic, takže všechny služby, na které jsou občané města Frýdku-Místku zvyklí, že provádějí technické služby, běží i nadále."

Provoz zeleň se pustil do úklidu už 20. října. Začalo se na hřbitovech, kvůli dušičkám.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Jako vždy přicházejí první na řadu veřejná pohřebiště, konkrétně centrální park plus místních částích v Chlebovicích, Zelinkovicích a ve Skalici s tím, že aby památka zesnulých proběhla v důstojném prostředí a počínaje prvními listopadovými dny jsme přešli průběžně do městských částí, zahájili jsme v místecké části konkrétně na sídlišti Riviera, budeme postupovat dál na sídliště Bezručovo v lokalitě Podpuklí, na ulici Pavlíkova. Předpokládám, že Místeckou část budeme mít zrealizovánu někdy kolem 20. listopadu a budeme přecházet do Frýdecké části."

Práce mají na starosti zhruba 3 desítky zaměstnanců.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "V terénu nasazujeme podle situace 8 až 10 traktorových sekaček. Máme k dispozici zhruba 20 zaměstnanců, kteří pak provádějí to ruční vyhrabávání v místech, kde se traktorové sekačky nedostanou. Samozřejmě kromě klimatických podmínek se nejvíc obáváme teď té situace, protože jak zdravotní stav, tak různé ošetřovné a případně i nějaké krátkodobé nemocenské mohou to lehce zkomplikovat, takže pevně věřím, že zhruba někdy kolem toho 10. prosince, pokud to všechno bude a ty klimatické podmínky dovolí, že bychom mohli být s těmi pracemi hotovi."

Momentálně je na stromech stále spousta listí, které by ale mělo v příštích dnech, na kdy jsou předpovídány noční mrazíky, opadnout rychleji. Na jaře by tak s úklidem nemuselo být tolik práce. Pokud bude tedy počasí ve všech ohledech přát a do žádné krize se nedostanou ani stavy zaměstnanců, co největší množství listí by se mohlo uklidit už letos.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Vozíme to na kompostárnu, na Frýdeckou skládku do Bruzovic a ta čísla nelze říct, protože záleží, jak to listí je mokré, případně suché, teď samozřejmě letos je ten spád toho listí takový průměrný, co se týče toho času, protože jsou období, kdy padá pozdě, tím, že nejsou mrazy, někdy zase padá dřív, takže je to fakt rok od roku jiné."

Přesný časový harmonogram prací, ve kterých lokalitách a kdy se budou úklidové čety pohybovat, najdete na webových stránkách města.
Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 620 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Chlebovice
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

RenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště kravín Skalice
Frýdek-Místek
od 120 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků