Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Snadná orientace, hledání a dostatek informací. Frýdek-Místek má nový webový katalog sociálních služeb

Snadná orientace, hledání a dostatek důležitých informací. To je nový katalog sociálních služeb, který najdete na webových stránkách města. Jeho tvorba vyšla na necelých 91 tisíc korun a skoro celý ho zaplatila evropská dotace.

Senioři, osoby se zdravotním postižením, sociálně vyloučené, či ohrožené nebo děti, rodina a mládež. Těm všem je určen zbrusu nový katalog sociálních služeb, který nabízí snadnější orientaci v oblasti nabídky sociálních služeb a navazujících aktivit ve Frýdku-Místku. Vytvořen byl v rámci projektu Zpracování koncepce sociálního bydlení pro období 2020 až 2025.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Webový katalog sociálních služeb naleznou zájemci na webových stránkách statutárního města Frýdek-Místek. Měl by přispět ke snadnější orientaci v oblasti aktuální nabídky sociálních služeb a navazujících aktivit, a tedy k řešení jejich nepříznivé situace. Zájemci v něm najdou také informace a kontakty na organizace, které sociální služby na území města nabízejí."

Na stránce je také sekce Bydlení, která je zaměřená především na sociální a dostupné bydlení. Uživatel zde nalezne seznam poskytovatelů a služeb zaměřených na bydlení, od azylových domů, přes noclehárny, domy na půl cesty a podobně, ale také kontakt na zaměstnance města pro případ, že se nachází v situaci bez bydlení nebo je přímo ohrožen ztrátou bydlení a potřebuje s touto situací pomoct.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Při hledání požadované služby mohou zvolit takzvané filtrování, takže snadno a rychle najdou službu, kterou hledají. Filtry jsou rozděleny do čtyř základních oblastí. Službu mohou vyhledat podle cílové skupiny, formy poskytování, životní situace a druhu služby."

Forma poskytování služeb je rozdělena na pobytovou, ambulantní i terénní. Uživatel si tak zvolí, zda hledá službu, která mu bude poskytována v jeho domácím prostředí nebo za kterou bude docházet, případně službu s ubytováním. Pro vyhledání služby není nutné nastavit všechny filtry, zvlášť pokud si uživatel není jistý jejich výběrem.

Jana Matějíková, mluvčí Frýdku-Místku: "Jako snadný filtr je jeví například filtr přes životní situace, kde nabízí se rozdělení podle situace, kterou ten uživatel právě řeší a potřebuje s ní nějakým způsobem pomoct. Například to může být například péče o blízkou osobu, ale taky třeba násilí nebo užívání návykových látek nebo výchova dětí. Takže přes tento filtr lze jednoduše tu žádanou službu vyhledat."

Součástí stránky je také kalendář akcí, který bude zahrnovat akce připravované na území města, ať už bude jejich pořadatelem město nebo některá z organizací poskytujících sociální služby. Náklady na vytvoření webového katalogu sociálních služeb byly téměř 91 tisíc korun včetně DPH a z 95 procent je hradila evropská dotace z Operačního programu Zaměstnanost.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy