Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Darujte drobný dárek, těm kteří to nejvíce potřebují. ADRA Frýdek-Místek spustila tradiční vánoční akci "Dárek pro druhé"

Darujte třeba jen drobný dárek těm, kteří to nejvíce potřebují. Sladkost, kosmetiku nebo například jen namalovaný obrázek. Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek spustilo tradiční vánoční projekt „Dárek pro druhé“. Po sesbírání a rozdělení dobrovolníci předají dárky především osamělým seniorům, ale i matkám samoživitelkám.

V dobrovolnickém centru ADRA Frýdek-Místek už se postupně připravují drobné dárkové tašky plné drobností, které rozhodně potěší každého obdarovaného.

Gabriela Slívová, koordinátorka ADRA Frýdek-Místek: "V rámci akce Dárek pro druhé jsme chtěli udělat radost prostřednictvím vánočního dárku právě osamělým vytipovaným osamělým seniorům, ať už to v domácnostech nebo seniorům, kteří jsou v domově pro seniory, ale za nimi žádná rodina nechodí, takže by žádný vánoční dáreček nedostali. Rovněž budeme dárečky dávat i vytipovaným pacientům v nemocnici, v hospici nebo třeba klientům v penzionu pro seniory a v domově Přístav a dárečky máme taky nachystané pro matky samoživitelky."
Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "Tato akce probíhá už čtvrtým rokem, máme nesmírně dobrou zkušenost vlastně s tím, že lidí slyší na tu výzvu, že nám pomáhají, že na to reagují a že máme dostatek dárků k tomu, abychom mohli vlastně uspokojit ten zájem těch potřebných."
Gabriela Slívová, koordinátorka ADRA Frýdek-Místek: "Naším takovým asi přáním je, aby zapomněli alespoň na chvíli na takové ty starosti každodenního života a aby alespoň zažili Vánoce, tak jak by to mělo být, takže aby dostali alespoň jeden vánoční dáreček."

V minulém roce takto dobrovolníci z ADRY přinesli dárky přibližně dvěma stovkám osamělých lidí, kteří byli, byť jen za drobnosti, nesmírně vděční.

Gabriela Slívová, koordinátorka ADRA Frýdek-Místek: "Nyní čekáme zhruba podobný počet. Proto bychom chtěli vyzvat veřejnost, aby se do této akce zapojila a donesla nám nějaké dárečky. Ať už to vyrobené, což znamená nějaká přáníčka nebo nakreslený obrázek nebo dárečky zakoupené. Velmi vítané jsou sladkosti nebo třeba kosmetika, svíčky, prostě takové jenom drobnosti, my potom dárečky vlastně shromáždíme a rozdělíme podle zájmu."
Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "Chtěl bych poděkovat i touto cestou všem občanům, kteří se zapojili do tohoto našeho projektu Dárek pro druhé, protože vlastně tím, že pomáhají druhým, pomáhají i sami sobě a já jsem za to rád, že to pochopili a že nás tímto způsobem podporují."

Dárky mohou lidé nosit do dobrovolnického centra ve Frýdku-Místku každý den od 9. do 16. hodiny, a to až do pátku 18. prosince. Je potřeba, aby byly nezabalené, pracovníci ADRY je totiž musejí roztřídit, aby každý z obdarovaných dostal dárky, pokud možno rovným dílem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků