Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Střediska volného času opět zavřela, ve Frýdku-Místku si děti stihly vyrobit vánoční přání

Jen dva týdny měly děti možnost opět navštěvovat kroužky a kurzy ve střediscích volného času. Velká většina toho využila a všichni se na společnou tvorbu nesmírně těšili. Malé slečny si ve středisku Klíč ve Frýdku-Místku dokonce velmi zručně vyrobily vánoční přáníčka.

Pečlivé soustředění a velké odhodlání si na Vánoce vlastnoručně vyrobit něco krásného, provázely jedním z kroužků malé slečny. Ty byly rády, že se mohly opět sejít a ve Středisku volného času Klíč tvořit vánoční přání.

Anketa: 1.) "Vyrábím baňku na přáníčko, líbí se mi tady, že to je otevřené." 2.) "Je to dobré, že můžeme zase chodit tady a vyrábím taky baňku na přáníčko." 3.) "Napíšu tam Veselé Vánoce a vyrábím zrovna baňku, která bude na přáníčko."
Marie Kopidolová, pedagog volného času: "Dnešní kroužek se jmenuje šperkování a vyrábíme vánoční šperk, který si děti momentálně pečou z hmoty FIMO a ještě k tomu si dodělávají vánoční přání, které je tvořeno z krajky a z různých knoflíků a třpytek."

Vlastnoručně vyrobený dárek určitě udělá velkou radost každému, kdo ho případně dostane. Středisko volného času dostalo po rozvolnění pouze dva týdny na to, aby zájemce o kroužky opět přivítalo, většina se hned zaplnila. Letošní Vánoce jsou totiž kvůli pandemii ošizené o řadu skvělých každoročních akcí.

Marie Kopidolová, pedagog volného času: "Děláme, co můžeme, alespoň teď v tom krátkém čase a děti chodí, za což jsme strašně rádi. Nejsou vlastně adventní dílny letos na náměstích, tím pádem se snažíme tu vánoční tvorbu vynahradit v těch kroužcích."

Děti, které stihly přijít, než se v pátek po 18. prosinci opět uzavřelo, musely dodržovat všechna hygienická nařízení v podobě nošení roušek i dezinfekce.

Marie Kopidolová, pedagog volného času: "Základní pravidla jsou takové, že je 10 dětí na jednoho lektora, dneska teda přišlo 6 dětí, jinak základní pravidla hygienické samozřejmě dodržování, každý se musí vydezinfikovat, musíme dodržovat aj omezený počet lidí na budovu, tím pádem rodiče čekají venku na děti z kroužku."

Ve středisku volného času doufají, že nezůstanou opět dlouho zavření a budou moci snad už brzy přivítat děti v novém a snad mnohem lepším roce, než pro ně byl ten letošní.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávySad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 200 Kč/měsíc

Detail

OFIR Tech s.r.o. - Logistic park Nošovice
Frýdek-Místek
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek, KONTAKTNÍ OSOBA Ludmila Slavíková, tel. 777 494 277, e-mail ludmila.slavikova@defendit.cz
Frýdek-Místek
od 6 390 Kč/měsíc

Detail