Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domov pro seniory ve Frýdku-Místku navštívila Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata mají každoročně všude velký úspěch. Projekt plní přání seniorům, kteří přišli o vlastní rodinu a většinou už nikoho nemají. Letos se do projektu zapojili i zástupci vedení města a přinesli tak vánoční radost do Domova seniorů ve Frýdku-Místku.

Doslova svatou trojici vytvořili náměstci primátora Frýdku-Místku při návštěvě domova seniorů. Proměnili se totiž v Ježíškova vnoučata a rozhodli se obdarovat seniory dárky, o které si klienti napsali do stejnojmenného projektu Ježíškova vnoučata.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Dalo by se říct, že se již stalo tradicí, že jsem se opět stal Ježíškovým vnoučetem. Mohl jsem potěšit pana Zdeňka, který je uživatelem domova pro seniory ve Frýdku-Místku. Ten si přál k Vánocům holící strojek a já jsem rád, že jsem mu toto přání mohl splnit."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Je to každoroční akce, už jsem byl i v loňském roce a je to opravdu vánoční čas a je třeba našim seniorům tu situaci třeba v domově důchodců nějakým způsobem zpříjemnit, takže oni vždycky mají nějaký seznam přání, který by si přáli, že by chtěli dostat."
Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ježíškova vnoučata jsme letos předávali ve více členech než minule, už opakovaně jsme se rozhodli obdarovat nějakého z klientů domova pro seniory na ulici 28. října. Dárek si mohli vybrat sami, myslím si, že je jejich věc, co dostali. Jsme rádi, že tady tu možnost máme a určitě budeme takto pomáhat i nadále."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "V letošním roce jsem měl kosmetické balíčky pro pány, byli jsme v domově důchodců a předali jsme je daným seniorům a já doufám, že jim to právě zpříjemní ten jejich život a uvědomí si, že jsou tady kolem další lidé, kteří o nich vědí."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Mě velmi těší, že projekt Českého rozhlasu je takto oblíbený a to jak mezi uživateli domovů pro seniory, ale také mezi veřejností, která tímto plní tisíce přání seniorům. Chtěl bych poděkovat všem Ježíškovým vnoučatům, kteří takto myslí na seniory a zvlášť v tomto roce, který je z důvodů koronaviru pro ně velmi složitý."

Letos jde už o čtvrtý ročník tohoto projektu a jen v uplynulých třech letech se dárcům napříč celým Českem podařilo splnit na 52 tisíc přání osamělým seniorům.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků