Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič MHD si opět vánočně vyzdobil svůj autobus. Se světelnými řetězy a kometou jezdí po Frýdku-Místku a okolí

40 metrů světelných řetězů, svítící kometa a vánoční výzdoba. Tak málo stačí k radosti, kterou přináší lidem při pohledu vánoční autobus ve Frýdku-Místku. Ulice města i okolí brázdí už několik týdnů a všichni z něj mají velkou radost.

Skoro jako nazdobený vánoční stromeček. Tak vypadá autobus městské hromadné dopravy ve Frýdku-Místku, který brázdí nejen ulice města každý den.

Anketa: 1.) "Je to strašně krásné, že ty Vánoce jsou takhle v celém městě, líbí se mi to." 2.) "Podle mě to dělá hodně dobrý dojem a je to moc pěkné." 3.) "Město to určitě jako oživí, prostě je to takové příjemnější, když ten člověk uvidí ten autobus, takhle jako vánočně."

S nápadem nazdobit takto autobus přišel řidič David Hájek, okoukal ho totiž v Praze, kde loni poprvé vyjela nazdobená vánoční tramvaj.

David Hájek, řidič MHD Frýdek-Místek: "Letos mají dvě, i autobus a já jsem si říkal, nazdobíme to i u nás, sice nemáme tramvaj, máme autobusy jenom, že jo, otázka, jak to bude vypadat. Tak jsme vlastně to realizovali se školou 4. základní, kde nám děti udělaly takovou vesničku, vločky, to jsme tam nechali nalepit, dali jsme ty svíčky. Do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli to bude svítit, jo, co to bude dělat, tak jsme to zapojili, rozsvítilo se to. Úspěch to u těch cestujících mělo, jo, každý si to fotil, jezdili na konečnou, jo, tam se u toho fotografovali, točili se."

Loni jezdil autobus jen chvíli před Vánocemi a letos už se na něj lidé ptali v listopadu, proto v dopravním podniku neváhali a dva čtyřicetimetrové světelné řetězy, svítící kometu a vánoční výzdobu připravili mnohem dřív.

David Hájek, řidič MHD Frýdek-Místek: "Podle kolegů, co s tím vlastně oni jezdí, já to letos nemám, tak jsem se ptal jaké to je? Jo, ptají se na to, chválí to, pěkné to je. Manažer marketingu pan Birkáš mi řekl, že mu píšou z dětských domovů, z domovů seniorů, že to jezdí pod jejími okny, že se jim to líbí a my jsme to vlastně udělali pro ty lidi, jo, v rámci teď té doby Covidové, kdy teď vidíte trhy tady nejsou, není tu nic, takže ať mají alespoň zpestření v té dopravě."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Mně se ten nápad toho řidiče velice líbí, protože si pamatuju, jak moje děti byly nadšené, když tady byl Coca Cola náklaďák, takže já to cením, je to taková věc, která zpříjemní náladu všem, když uvidí prostě osvícený autobus v ulicích a udělá nám z toho běžného dne trochu nevšední."

MHD Frýdek-Místek zajišťuje společnost 3ČSAD, která uvažuje, že podobný autobus by mohla díky tomuto úspěchu vypravovat i jinde.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy